wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Stracona szansa na niespodziankę. Pogoń zremisowała z Ruchem Chorzów (fotogaleria)

W zaległym meczu 18 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1.

Pogoń po niedzielnym zwycięstwie we Wrocławiu tym razem w zaległym meczu 18 kolejki podejmowała Ruch Chorzów.

W pierwszej połowie niewiele działo się na murawie. Po stronie Ruchu najlepszą okazję w 6 minucie miał Damian Kowalczyk, z kolei w Pogoni szczęścia szukali aktywny Miłosz Przybecki, a także Cezary Demianiuk oraz Maciej Górski. Do przerwy na tablicy widniał jednak bezbramkowy remis.

Nieco więcej emocji przyniosła druga połowa. W pierwszych fragmentach po zmianie stron dwukrotnie strzelał Górski, jednak nie potrafił trafić w światło bramki. W Ruchu celny strzał oddał natomiast Tomasz Foszmańczyk, ale nie miał problemów ze skuteczną interwencją Bartosz Klebaniuk. W 70 minucie niezłą okazję mieli siedlczanie, jednak Górski trafił wprost w Jakuba Bieleckiego. 4 minuty później dobrą akcję przeprowadzili gospodarze i w końcu dopięli swego. Swojego dziesiątego gola w tym sezonie strzelił Górski. Ruch ruszył do odrabiania strat. W 86 minucie po drugiej żółtej kartce boisko przedwcześnie opuścił musiał Mateusz Piotrowski, a po chwili chorzowianie za sprawą Michała Mokrzyckiego doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie mecz w Siedlcach zakończył się podziałem punktów.

W zespole Pogoni wystąpił Miłosz Przybecki, czyli były zawodnik Ruchu.

W niedzielę Pogoniści zakończą drugoligowe zmagania w 2021 roku. Siedlczanie zagrają u siebie z Hutnikiem Kraków.

01.12.21, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:1 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 74 – Michał Mokrzycki 87

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki, 18. Miguel López (87, 14. Michał Kobiałka), 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (63, 17. Bartosz Rymek), 56. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski

Ruch: 82. Jakub Bielecki – 97. Piotr Kwaśniewski (60, 14. Łukasz Janoszka), 18. Kacper Będzieszak, 98. Filip Nawrocki, 73. Bartłomiej Kulejewski, 5. Tomasz Wójtowicz (89, 7. Przemysław Szkatuła) – 19. Jakub Nowak, 17. Patryk Sikora (81, 20. Jakub Siwek), 8. Michał Mokrzycki, 10. Tomasz Foszmańczyk – 13. Damian Kowalczyk (60, 95. Daniel Szczepan)

Żółte kartki: Robert Majewski 30, Mateusz Piotrowski 52, 86, Miłosz Przybecki 85, Michał Kobiałka 90+3 – Kacper Będzieszak 30

Czerwona kartka: Mateusz Piotrowski (86 minuta, Pogoń, za drugą żółtą)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)