wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Siedlczanie z dumą walczyli w sumo

Pięć medali wywalczyli w mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w sumo przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Gladiatora Siedlce.

2 i 3 kwietnia  Krotoszynie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w sumo. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie i Gladiatora Siedlce.

Bardzo dobrze w Krotoszynie zaprezentował się Bartosz Skłodowski. Zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie  rywalizując w gronie juniorów wystartował w dwóch kategoriach: 90 km i open. I w jednej i w drugiej udało mu się wywalczyć medale. Oba ze srebrnego kruszcu. W zmaganiach seniorów był siódmy w kat. 92 kg.

Dwa tytuły wicemistrzyni kraju juniorek i seniorek w kat. 55 kg wywalczyła Joanna Samsonowicz (WLKS).

Ze srebrnym medalem zmagania w kat. 70 kg zakończyła Amelia Skup. Zawodniczka Gladiatora poza tym walczyła w kat. open, w której została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

Klaudia Podgórzak (WLKS) zajęła siódme miejsce w kat. 60 kg wśród juniorek i dziewiąte w seniorkach. Siódmy w kat. 90 kg był junior Mikołaj Kosiorek (Gladiator). Na trzynastej lokacie w gronie juniorów i na czternastej w rywalizacji seniorów sklasyfikowano Igora Krawczyńskiego (kat. 70 kg).

źródło: własne / sportzona; foto: Polski Związek Sumo