wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Cenny remis z wiceliderem (fotogaleria)

W meczu 27 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Chojniczanką Chojnice.

Pogoń we wtorek dopisała bardzo ważne trzy punkty w starciu z imienniczką z Grodziska Mazowieckiego. W sobotę siedlczan czekało jednak dużo trudniejsze zadanie, gdyż mierzyli się oni z wicelider eWinner II ligi Chojniczanką Chojnice.

W pierwszych fragmentach niewiele działo się na murawie. Po stronie Pogoni najaktywniejszy był Maciej Górski. Wracający po pauzie za kartki najlepszy snajper siedlczan najpierw trafił w boczną siatkę, a następnie zmusił do wysiłku Kamila Brodę. W 38 minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał trener biało-niebieskich Damian Guzek. Chojniczanka w pierwszej części nie kreowała sobie podbramkowych sytuacji i do przerwy było 0:0.

W drugiej części obie ekipy szukały swoich szans. W 52 minucie czujność Brody strzałem z dystansu sprawdził Wiktor Preuss. W kolejnych minutach brakowało podbramkowych sytuacji. Po jednej z akcji Pogoniści domagali się odgwizdania ręką i podyktowania rzutu karnego, jednak arbiter nie zareagował. W 74 minucie po raz kolejny do wysiłku zmuszony został Broda, gdy po rzucie rożnym uderzał Robert Majewski. W 90 minucie po kolejnej centrze z narożnika spróbował drugi ze stoperów Maciej Wichtowski, ale jego strzał poszybował obok bramki.

W barwach Pogoni zagrali byli zawodnicy Chojniczanki: Maciej Górski, Miłosz Przybecki i Wojciech Trochim, natomiast w sztabie szkoleniowym siedlczan jest Rafał Misztal, który również w przeszłości grał w ekipie z Chojnic. Ponadto w starciu z Chojniczanką debiut zaliczył Maksym Wadach.

W następnej kolejce Pogoń 15 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z KKS Kalisz.

09.04.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 0:0

Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho (70, 7. Miłosz Przybecki), 6. Mateusz Piotrowski (88, 8. Kamil Włodyka), 91. Jakub Sinior (61, 18. Miguel López), 9. Wojciech Trochim, 56. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski

Chojniczanka: 1. Kamil Broda – 31. Sebastian Olszewski (65, 14. David Niepsuj), 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek, 20. Michał Grobelny, 28. Michał Mikołajczyk – 8. Sam van Huffel, 4. Paweł Czajkowski (88, 27. Filip Karbowy), 77. Łukasz Wolsztyński (65, 45. Mateusz Cegiełka) – 7. Artur Pląskowski (74, 17. Tomasz Mikołajczak), 30. Szymon Skrzypczak (74, 91. Mateusz Klichowicz)

Żółte kartki: Jakub Sinior 23, Robert Majewski 90+2 – Paweł Czajkowski 65, Mateusz Cegiełka 90+1

Czerwona kartka: Damian Guzek (38, na ławce, za niesportowe zachowanie)

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)