Start (turnieju) nie dla SKK

W Siedlcach rozpoczął się turniej towarzyski koszykówki mężczyzn. W swoim pierwszym meczu SKK nie sprostał lubelskiemu Startowi. W drugim meczu Znicz Pruszków ograł beniaminka PLK, Politechnikę Warszawa.

Nie udało się siedlczanom odnieść zwycięstwa na inaugurację towarzyskiego turnieju, chociaż licznie przybyli kibice mocno w to wierzyli. Pierwsze minuty spotkania wcale nie wskazywały, że siedlczanie będą mieli problemy. Zaczęło się od 8:0. Lublinianie z czasem zaczęli łapać oddech i po pierwszej kwarcie przegrywali tylko 3 punktami. Drugie 10 minut to już zdecydowanie inna gra gości, czego efektem było wyjście na prowadzenie 40:35. Po przerwie SKK próbował zmniejszyć dystans punktowy. Kiedy na początku ostatniej kwarty siedlczanie przegrywali już tylko 60:61 wydawało się, że zdołają odzyskać stery. Ostatecznie dwie akcje (na 2+1 i po stracie SKK) na 1,5 minuty przed końcową syreną zdecydowały, że to Start cieszył się ze zwycięstwa.

W innym spotkaniu, które zostało wyjątkowo rozegrane w Pruszkowie, Znicz nieoczekiwanie ograł beniaminka Polskiej Ligi Koszykówki – AZS Politechnikę Warszawa.

Wyniki I dnia:

16.09.2011, 20.00 – Siedlce
SKK Siedlce – Start Olimp Lublin 63:72 (20:17, 15:23, 19:15, 9:17)
SKK: Paweł Kowalczuk 13 (4 zbiórki, 2 przechwyty, 2 bloki), Marcin Nędzi 11 (3 zbiórki, 1 blok), Michał Przybylski 11 (7 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt), Radosław Basiński 9 (4zbiórki, 6asyst, 1 przechwyt,), Adrian Czerwonka 6 (2 zbiórki, 2 przechwyty, 1 blok), Rafał Wójcicki 5 (3 asysty, 1 przechwyt), Maciej Kotwicki 4, Jacek Czyż 2 (6 zbiórek, 1 blok), Kamil Sulima 2, Mateusz Bal.
Start: Rafał Król 15, Kamil Michalski 11, Przemysław Łuszczewski 11, Michał Aleksandrowicz 10, Sebastian Szymański 8, Sergiusz Prażmo 5, Sebastian Drążyk 4, Rafał Pakielec 4, Rafał Sobiło 2, Adam Myśliwiec 1.
16.09.2011, 18.30 – Pruszków
Znicz Basket Pruszków – AZS Politechnika Warszawska 81:74 (25:19 13:13 22:12 21:30)
Znicz Basket: Misiewicz 21, Czujkowski 18, Czubek 12, Szymański 12, Szumełda-Krzycki 9, Suliński 5, Malewski 4, Czosnowski 0, Potraski 0, Tondryk.
AZS PW: Karwowski 15, Nowakowski 13, Pamuła 12, Ponitka 10, Wilczek 8, Pełka 5, Mokros 4, Popiołek 3, Kolowca 2, Michalak 2, Kowalczyk 0, Kucharek.