Druga turniejowa wygrana

KPS Jadar Siedlce wygrał w drugim swoim meczu turnieju z Energetykiem Jaworzno 3:1.

Siedlczanie w pierwszym secie bardzo pewnie objęli prowadzenie. Gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę i pilnowali jej do końca tej części gry. KPS pewnie prezentował się w zagrywce i to w szczególności zadecydowało o zwycięstwie w tej partii 25:21. Drugi set należał już do drużyny z Jaworzna. Do połowy seta siedlczanie jeszcze mieli szans na dojście Energetyka, jednak w tym momencie goście odjechali na pięć punktów i ostatecznie wygrali drugiego seta 25:17. W trzecim secie początkowo to Energetyk znów kontrolował grę i prowadził 7:6. Później podopiecznym Dominika Kwapisiewicza udało się wyjść na prowadzenie po potężnych zagrywkach Jakuba Kowalczyka. W końcówce goście zdołali wyrównać 22:22, jednak ostatnie słowo należało do Jakuba Buckiego, który dał siedleckim siatkarzom zwycięstwo w trzecim secie. W ostatniej partii gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce wynik na tablicy brzmiał 23:23, ale to miejscowym udało się rozstrzygnąć seta a w konsekwencji mecz na swoją korzyść.

I mecz turnieju: KPS Jadar – Ślepsk

22.09.12, 17:30 – Siedlce (hala ARM)

II mecz turnieju: KPS Jadar Siedlce – Energetyk Jaworzno 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:23)

KPS: 2. Witold Chwastyniak, 3. Dawid Bułkowski, 7. Maciej Gorzkiewicz, 6. Tomasz Obuchowicz, 14. Jakub Bucki, 12. Kamil Długosz i  18. Kamil Zbucki (libero) oraz 10. Jakub Kowalczyk, 9. Arkadiusz Żakieta, 8. Tomasz Kowalski 13. Damian Kaniowski (libero)