Dwie minuty Kośca (multimedia)

Siedlecka Pogoń notuje drugie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku. Tym razem biało-niebiescy pokonali Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 po bramkach Rafała Kośca na początku spotkania.

Pogoń bardzo ofensywnie zaczęła spotkanie ze Świtem i się to opłaciło. Już w 3 minucie kibice mogli się cieszyć z prowadzenia, kiedy to Adam Czerkas przebił się z prawej strony, podał do Rafała Kośca, a ten na raty trafił do bramki Michała Bigajskiego. Następna akcja znowu przyniosła gola podopiecznym Piotra Szczechowicza. Rafał Jędrzejczyk świetnie tuż przy linii końcowej minął Przemysława Szabata, zagrał wzdłuż bramki, a Rafał Kosiec ponownie wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później dobrze współpracował duet napastników Adam Czerkas – Adrian Dziubiński, gdzie ten drugi dwukrotnie miał okazję na gola. Ze strony Świtu strzelał Szymon Makowski, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron znów od początku Pogoń oblężyła bramkę gości. Najpierw Jędrzejczyk niecelnie strzelał po krótkim rogu, a następnie Krystian Wójcik w bramkarza i Dziubiński obok. W 55 minucie po dośrodkowaniu Czerkasa Dziubiński strzelając głową trafił w poprzeczkę. Za chwilę ponownie „Dziubek” został zablokowany przez obrońców w dogodnej sytuacji. W 61 minucie na strzał z dystnasu zdecydował się Mateusz Zawiska, a piłka przeleciała tuż obok bramki Jacka Kozaczyńskiego juniora. Dobrą zmianę dał Piotr Wasikowski, który w 68 minucie przebiegł kilkanaście metrów z piłką i uderzył wprost tam gdzie stał Michał Bigajski. Po rzutach rożnych groźny w polu karnym był Marcin Nowak, który dwukrotnie strzelał głową, jednak nie udało mu się trafić do bramki. W 81 minucie George Enow obejrzał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i goście musieli kończyć mecz w „10”. W doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć Paschal Ekwueme, ale w idealnej sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem Świtu. W 92 minucie debiut w I zespole Pogoni zaliczył Hubert Łukanowski.

Wideo z konferencji prasowej autorstwa Dominika Kowalskiego

Wideo z meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

06.10.12, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (2:0) Widzów: 700

Bramki: Rafał Kosiec 3, 5

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 15. Rafał Augustyniak (90+2, 2. Hubert Łukanowski), 3. Marcin Nowak, 17. Przemysław Rodak, 16. Michał Steć – 7. Rafał Kosiec, 4. Chinonso Agu, 19. Krystian Wójcik, 14. Rafał Jędrzejczyk (62, 5. Piotr Wasikowski) – 11. Adrian Dziubiński (76, 20. Jacek Kosmalski), 9. Adam Czerkas (85, 22. Paschal Ekwueme)

Świt: 1. Michał Bigajski – 7. Przemysław Szabat, 6. Karol Drwęcki, 3. Adam Gmitrzuk, 18. Radosław Kamiński – 10. Karol Ziąbski (67, 13. Damian Zawadzki), 5. George Enow, 8. Marcellinus Obem, 21. Szymon Makowski (60, 4. Michał Lelujka) – 11. Michał Strzałkowski (46, 9. Patryk Zych), 20. Mateusz Zawiska (79, 12. Rafał Melon)

Żółte kartki: Rafał Kosiec 42 – Michał Strzałkowski 9, Radosław Kamiński 27, George Enow 41 i 81, Przemysław Szabat 87

Czerwona kartka: George Enow 81 (za dwie żółte)

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)