Pewna wygrana z Michałowem (wideo)

Piłkarki Pogoni Siedlce w dzisiejszym spotkaniu pewnie pokonały na własnym boisku KS Michałowo 5:1.

Już w 25 sekundzie spotkania Olga Białkowska powinna strzelić bramkę, jednak w sytuacji sam na sam przestrzeliła. Do siatki po raz pierwszy udało jej się trafić w  13 minucie, kiedy to najlepsza strzelczyni zespołu w sytuacji oko w oko z bramkarką gości umieściła piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą kapitan Pogoni podwyższyła prowadzenie. W 34 minucie Białkowska otrzymała piłkę w polu karnym, ograła obrońcę i celnie strzeliła. W końcówce piłkarki KS także miały szanse na zdobycie gola. Na bramkę Martyny Matejczuk strzelały Sylwia Gorbacewicz, Marlena Kalisz i Emilia Golak. Żadna jednak nie potrafiła zdobyć gola.

Po zmianie stron goście szybko chciały odrobić straty. W 47 minucie faulowana w polu karnym była jedna z zawodniczek przyjezdnych i sędzia podyktował rzut karny. Jego wykorzystała Małgorzata Golak. Ta kontaktowa bramka, to jednak wszystko na co było dziś stać zespół przyjezdnych. W 59 minucie na 3:1 po indywidualnej akcji strzeliła Sylwia Ławecka. Dwanaście minut później po zagraniu Ławeckiej hattricka skompletowała Białkowska. Na kwadrans przed końcem meczu na listę strzelców znów wpisała się Ławecka i tym samym ustaliła wynik spotkania na 5:1. W końcówce szansę na bramki miała dwukrotnie Kalisz, ale za pierwszym razem fatalnie spudowała, a za drugim trafiła w słupek.

Następny mecz podopieczne Michała Strzałkowskiego rozegrają za tydzień w Olsztynie z miejscowym OKS Stomil.

Wideo z meczu autorstwa Dominika Kowalskiego

07.10.12, 12:00 – Siedlce (stadion ARM)

II liga: Pogoń Siedlce – KS Michałowo 5:1 (2:0) Widzów: 30

Bramki: Olga Białkowska 13, 34, 71, Sylwia Ławecka 59, 75 – Małgorzata Golak 47 (k)

Pogoń: 1. Martyna Matejczuk – 17. Weronika Szpura, 15. Anna Goś, 14. Sylwia Ławecka, 18. Agnieszka Konka – 12. Daria Karolak, 11. Karolina Sobolak (77, 10. Weronika Ługowska), 8. Sylwia Skibniewska (46, 16. Gabriela Korycińska), 5. Agnieszka Michalak – 9. Marta Wolańska, 4. Olga Białkowska (86, 13. Klaudia Marciszewska)

Michałowo: 12. Marta Sieniucz – 15. Marlena Kalisz, 5. Maria Worosiak, 9. Dominika Juszczyk, 3. Justyna Żakowicz, 7. Monika Czudzinowicz (73, 4. Joanna Konończuk), 8. Katarzyna Kujawska, 12. Małgorzata Jezierska, 2. Sylwia Gorbacewicz, 11. Małgorzata Golak, 10. Emilia Golak (83, 17. Kamila Andrzejewicz)

Żółta kartka: Sylwia Ławecka 89

Sędzia: Janusz Kwaśniewski (Siedlce)