czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Sparta rozbita (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce odniosły premierowe domowe zwycięstwo w sezonie. Była to także druga wygrana w sezonie.

Zespołem, który nie sprostał siedlczankom była Sparta Grodzisk Mazowiecki. Bardzo jednostronny pierwszy set zakończył się wygraną Ósemki 25:11. Kolejna partia była bardziej wyrównana, ale znowu zwieńczona triumfem siedlczanek. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym Sparta doprowadziła do gry na przewagi. Zespół z Grodziska Mazowieckiego poczuł szansę na wygraną i będąc bardziej zdeterminowanym wygrał 27:25. Niesione euforią przyjezdne osiągnęły kilkupunktową przewagę w kolejnej odsłonie. Siedlczanki doprowadziły do wyrównania za sprawą Martyny Krycki, a dokładnie za sprawą zagrywki w jej wykonaniu. Po dobrej serii gra toczyła się punkt za punkt. Siatkarki Ósemki wypracowały przewagę w decydującej fazie seta i mogły się cieszyć z pierwszego domowego zwycięstwa.

Poza dobrą grą rozgrywającej, w zespole z Siedlec wyróżniła się Anna Rybałtowska, która nie jeden raz ratowała zespół w trudnych sytuacjach. Godne podkreślenia i pochwały jest odważne korzystanie z młodziczek, które w komplecie weszły z rezerwy. Podbudowane zwycięstwem siatkarki Ósemki za tydzień wyjadą do Węgrowa na mecz derbowy z Nike.

10.11.12, 16:00 – Siedlce (sala PG 4)

III liga: Ósemka Siedlce – Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1 (25:11, 25:20, 25:27, 25:20)

Ósemka: 1. Kinga Wiśniewska, 4. Ewa Połeć, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Anna Rybałtowska, 10. Martyna Krycka, 14. Ewelina Kowal oraz 8. Magdalena Witkowska i 5. Ada Czaplicka, 6. Klaudia Gajowniczek, 13. Ewelina Wąsak, 15. Marta Orzyłowska