Liga to nie puchar

Potrzebna była dogrywka, by rozstrzygnąć losy konfrontacji SKK w Lublinie. W niej lepsi okazali się gospodarze.

Środowa pucharowa wygrana z Turem Bielsk Podlaski nieco poprawiła humory trenerom, koszykarzom jak i kibicom SKK. By nastroje były jeszcze lepsze potrzebne było zwycięstwo w lidze. Rywalem był Start Lublin, który przed tygodniem po kilku słabszych występach przełamał się pokonując wysoko Polonię Przemyśl. A jak było dzisiaj?

Mecz przebiegał falami. Raz Start raz SKK był na prowadzeniu. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 20:12. W drużynie miejscowych błyszczał Tomasz Celej (13 pkt w I kwarcie). Kolejne minuty to szalona pogoń naszych koszykarzy. Co ważne, skuteczna. Start nie potrafił sobie poradzić z Rafałem Sobiło, który w 1,5 minuty zdobył 9 punktów, dzięki którym SKK wyszedł na prowadzenie 24:20. Spotkanie wyrównało się i wynik oscylował wokół remisu. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili z minimalną dwupunktową zaliczką (32:30). Trzeci ćwiartka meczu to dalsza batalia. Po stronie Startu widoczni byli Przemysław Łuszczewski i Tomasz Celej, po stronie SKK najlepiej punktował Kamil Sulima. Na 5 minut przed końcową syreną gracze siedleckiej drużyny zdołali uzyskać 8 punktów przewagi (61:53). Niestety nie udało się jej utrzymać. Skuteczny Marcel Wilczek (20 punktów i 19 zbiórek w całym meczu!) poderwał gospodarzy, a Łukasz Wilczek wyrównał stan meczu i doprowadził do dogrywki. W czwartej kwarcie oba zespoły przekroczyły limit fauli i miało to olbrzymi wpływ na obraz gry w dogrywce. A w niej lepszy był Start. Skuteczne egzekwowanie rzutów wolnych w dużej mierze zadecydowało o końcowej wygranej lublinian 85:74. Po tej porażce SKK spadł na 14 miejsce w tabeli.

– Start ostatnio wzmocnił się dobrym podkoszowym Marcelem Wilczkiem i dziś pokazał swoją przydatność. W zasadzie przegraliśmy wygrany mecz w końcówce. A w dogrywce trochę nam opadły głowy i nie poradziliśmy sobie – ocenił po meczu trener Tomasz Araszkiewicz.

Start po fatalnym początku sezonu dokonał jak widać trafnych ruchów kadrowych (ściągnięcie Marcela Wilczka), który odmienił oblicze zespołu. Lublinianie zdominowali dziś grę na tablicach wygrywając zbiórki 48:30, a 19 zbiórek zaliczył wspomniany Marcel Wilczek. Takiego gracza zdecydowanie brakuje w teamie z Siedlec…

W zespole SKK musi nastąpić jakieś przełamanie, bo z taką grą i takimi wynikami (nawet po dzisiejszej przegranej po dogrywce), to marzenia o pierwszej ósemce prysną jak mydlana bańka. SKK znalazł się w strefie spadkowej. Jeżeli do końca roku siedlczanie nie odbiją się, to po nowym roku będzie nerwowa walka o wydostanie się z dolnych rejonów tabeli i uniknięcie play-outów. Panowie obudźcie się!

11.11.2012. 18:00 – Lublin
I liga: Start Lublin – SKK Siedlce 85:74 (20:12, 10:20, 16:18, 18:14, d. 21:10)

Start: Tomasz Celej 31, Marcel Wilczek 20 (19 zb.), Łukasz Wilczek 17, Przemysław Łuszczewski 9, Michał Sikora 6, Łukasz Szczypka 2, Paweł Kowalski, Michał Marciniak, Bartosz Ciechociński, Alan Czujkowski.

SKK: Kamil Sulima 19, Michał Przybylski 15, Rafał Sobiło 12, Marcin Chodkiewicz 10, Radosław Basiński 10, Mariusz Rapucha, Adrian Czerwonka 4, Tomasz Deja 2, Rafał Kulikowski 2, Tomasz Gałan.