Złoto-brązowe odcienie medali

Dwie zawodniczki WLKS Siedlce, stanęły na podium Mistrzostw Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów, a trzecia była od medalu o włos.

Ciechanów przez dwa dni (13-14 września) stał się ciężarową stolicą Polski. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie w kategorii kobiet i mężczyzn.

Niby trzynasty piątek, a tu proszę bardzo – dwie nasze sztangistki pierwszego dnia miały szczególne powody do radości. Najbardziej zadowolona była Wioleta Jastrzębska – triumfatorka w kat. 48 kg. Zawodniczka WLKS wykorzystała potknięcie faworyzowanej Agaty Fus (LKS Znicz Biłgoraj), która wygrała rwanie (67 kg) i miała po tym boju przewagę kilograma nad Wioletą Jastrzębską. W podrzucie zawodniczka z Biłgoraja trochę się pogubiła, bowiem nie zaliczyła żadnej z trzech prób – na 82 kg. Walcząc o złoto Wioleta uzyskała w podrzucie 84 kg. Dwa stopnie niżej w tej samej kategorii stanęła klubowa koleżanka Jastrzębskiej Karolina Miszczak.

Poza tym na szyi Wiolety zawisły jeszcze dwa „małe” medale: srebrny za rwanie i złoty za podrzut. Karolina wywalczyła „mały” brązowy krążek w podrzucie.

Bardzo blisko zdobycia medalu była Agata Rok, świeżo upieczona wicemistrzyni Europy juniorek do lat 17 (pisaliśmy o tym tutaj). Agata w kat. 63 kg uzyskała w dwuboju 170 kg, zaledwie … 1 kg mniej od Iwony Kępy z Mazovii Ciechanów i 2 kg od Aleksandry Michalskiej z Górnika Polkowice. Na pocieszenie Agacie został „mały” srebrny medal w podrzucie.

Poniżej podajemy wyniki pozostałych reprezentantów WLKS Siedlce.

Dla zawodników kadry jest to najważniejszy sprawdzian formy przed październikowymi MŚ we Wrocławiu.