Schulz show (fotogaleria)

Czwartym rywalem KPS Siedlce Banki Spółdzielcze w I lidze była dobrze znana drużyna Avii Świdnik. Na naszych siatkarzy nie ma jednak mocnych i kolejny raz mogli oni unieść ręce w geście triumfu. W zwycięstwie 3:1 bardzo duży udział miał atakujący siedleckiego zespołu Damian Schulz.

Pierwszy set to rosnąca dominacja KPS (8:6, 16:12). Po drugiej przerwie technicznej rywale nie mieli już nic do powiedzenia. Fenomenalna zagrywka m. in. Tomka Stańczuka pozwoliła na wygraną 25:16. W tej partii nasi zawodnicy brylowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Niestety druga odsłona meczu była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. To goście ze Świdnika nadawali ton rywalizacji, a KPS zgubił rytm gry i popełniał dużo błędów (4:8, 9:16). Nie pomogły nawet zmiany w składzie i set zakończył się pewnym zwycięstwem Avii 25:15.

Kolejna zmiana stron ponownie odwróciła obraz gry. Po chwili oddechu nasi zawodnicy wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Wyrównana walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Później głównie dzięki zagrywce Mateusza Przybyły i Radka Zbierskiego KPS „uciekł” z wynikiem na 16:11. Z kolei kapitalna tego dnia gra Damiana Schulza dała wygraną 25:17.

W partii czwartej „Schulz show” trwał nadal – kąśliwa zagrywka, efektowne ataki, sprytne kiwki, a nawet pojedynczy blok cieszyły oczy kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny siedleckiej hali. 8:5, 16:12 i wydawało się, że KPS ponownie wygra seta z dużą przewagą. Jednak nieprzewidywalni świdniczanie szybko doprowadzili do remisu po 17. Czas wzięty przez trenera Sławomira Gerymskiego trochę wyhamował rozpędzoną Avię, a as serwisowy Schulza na 21:18 „podciął jej skrzydła”. Końcówka spotkania należała do Tomka Stańczuka – dwa punkty z ataku, jeden z zagrywki i piłka meczowa dla KPS, którą blokiem skończył Paweł Rejowski.

Według nieoficjalnych statystyk Damian Schulz zdobył dzisiaj 25 punktów. Nasz atakujący tak podsumował spotkanie: „W pierwszym secie przeciwnik trochę nas uśpił. Wygraliśmy go spokojnie i wyszliśmy na drugą partię lekko rozluźnieni, ale na szczęście obudziliśmy się w secie trzecim. Przewyższaliśmy dzisiaj rywala głównie zagrywką i blokiem. […] W Siedlcach jest bardzo fajny doping i ogólnie pozytywnie.”

19.10.13, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – ASPS Avia Świdnik 3:1 (25:16, 15:25, 25:17, 25:21)