W regionie: Mazovia odpada z walki o III ligę

W rewanżowym spotkaniu barażowym o III ligę mińska Mazovia przegrała z Oskarem Przysucha 2:3 i tym samym odpadła z walki o awans. W pierwszym meczu w Przysusze Maza uległa 0:1. Zespół z radomskiego okręgu awansował do finału baraży, gdzie zmierzy się z trzecim zespołem IV ligi łódzkiej.

Mecz, w szczególnie pierwszej połowie nie był obfity w sytuacje bramkowe. Obie drużyny ostrożnie starały się atakować, pamiętając w szczególności o defensywie. Pierwsza groźną sytuację stworzyła Mazovia, ale Paschal Ekwueme uderzył niecelnie w dogodnej pozycji. W drużynie gości aktywny był szybki napastnik, Paweł Kowalczyk. To on właśnie próbował wywalczyć w 12 minucie rzut karny, ale sędzia uznał, że snajper Oskara symulował i ukarał go żółtą kartką. Kilka minut później pokazał się Michał Bondara, ale przegrał on pojedynek z golkiperem gości Filipem Adamczykiem. Po dwóch kwadransach przed szansą stanął skrzydłowy Grzegorz Obuch, ale górą z pojedynku sam na sam wyszedł Paweł Matłacz. W ostatnich minutach odsłony okazję stwarzali gospodarze, a mianowicie dwukrotnie Paschal Ekwueme po dośrodkowaniach Michała Hermana i Piotra Sobótki z bliskiej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony wyglądał jak 45 minut poprzedniej. Obie ekipy badały się wzajemnie do 64 minuty. Wtedy to po kontrze Grzegorz Obuch z bliskiej odległości pokonał Matłacza i sytuacja Mazovii znacznie się pogorszyła. Nadzieję kibicom na kwadrans przed końcem meczu dał jeszcze Michał Bondara, który przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i zdołał wyrównać stan meczu. Cztery minuty później, gdy Mazovia postawiła na ofensywę drugiego gola strzelił Oskar za sprawą celnego trafienia Jakuba Sapiei. W 85 minucie w polu karnym faulowany był Paschal Ekwueme i arbiter meczu podykował dla mińszczan jedenastkę, którą wykorzystał najlepszy strzelec Mazovii Michał Bondara. Końcówka meczu to desperackie ataki podopiecznych Janusza Puchalskiego, a po jednej z kontr goście zdobyli zwycięską bramkę po strzale głową Bartłomieja Książka.

Oskar Przysucha w meczu finałowym baraży zmierzy się z GKS II Bełchatów lub Polonią Piotrków Trybunalski.

30.06.15, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

Baraż o III ligę: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Oskar Przysucha 2:3 (0:0) Widzów: 500

Bramki: Michał Bondara 75, 88 (k) – Grzegorz Obuch 64, Jakub Sapieja 79, Bartłomiej Książek 90+4

Mazovia: 22. Paweł Matłacz – 16. Piotr Sobótka (74, 5. Wołodymyr Chomyn), 24. Robert Przyborowski, 6. Hubert Kornet (68, 18. Dawid Matak), 13. Michał Herman – 10. Paschal Ekwueme, 17. Łukasz Puciłowski, 8. Michał Kozłowski, 9. Marcin Kowalczyk – 19. Michał Bondara, 11. Rafał Słowik

Oskar: 30. Filip Adamczyk – 4. Norbert Rdzanek (89, 6. Bartłomiej Włodarczyk), 11. Mariusz Moskwa, 19. Mateusz Jaworski, 18. Piotr Kornacki – 10. Grzegorz Obuch (78, 16. Robert Grylak), 15. Cezary Czpak (82, 3. Marcin Wiatrak), 5. Adam Najdzik, 20. Piotr Skałbania, 7. Jakub Sapieja – 9. Paweł Kowalczyk (56, 8. Bartłomiej Książek)

Żółte kartki: Piotr Sobótka 45, Michał Bondara 73, Łukasz Puciłowski 75, Marcin Kowalczyk 90+4 – Paweł Kowalczyk 12, Piotr Kornacki 41, Filip Adamczyk 75

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)