wtorek, 19 marca 2024r.

W regionie: Inauguracja nie po myśli Podlasia (fotogaleria)

Beniaminek IV ligi z Sokołowa Podlaskiego zainaugurował nowy sezon porażką 0:2 z Drukarzem Warszawa.

Sokołowianie rozpoczęli sezon 2019-20 na boisku przy Okrężnej. W trakcie międzysezonowej przerwy obiekt uległ liftingowi niezbędnemu do otrzymaniu licencji na grę u siebie na poziomie wojewódzkim. Do niewielkich zmian doszło również w wyjściowej jedenastce Podlasia. Nowymi twarzami byli wypożyczeni z Pogoni Siedlce: Jakub Bieliński oraz Michał Panufnik.

Przed pierwszym gwizdkiem kapitan Podlasia, Dawid Kobus odebrał okazały puchar za wygranie siedleckiej okręgówki w ubiegłym sezonie. W premierowej połowie po powrocie do IV ligi sokołowianie nie stworzyli klarownych okazji. Drukarz stworzył zagrożenie już w 4 minucie, ale Bieliński szczęśliwie odbił piłkę po strzale Kacpra Gałązki. Podlasie próbowało odpowiedzieć, ale w ofensywie brakowało błysku. Ograny na poziomie IV ligi Drukarz był cierpliwy i został za to nagrodzony. W 31 minucie Grzegorz Wilczyński przedarł się lewą stroną i podał do Filipa Dębka, który zdobyła gola po strzale z pięty. Do przerwy było 1:0 dla IV-ligowca ze stolicy.

W 57 minucie strzelec pierwszej bramki skiksował w najważniejszym momencie, czym ułatwił, a raczej umożliwił, interwencję Bielińskiemu. Chwilę później kapitan Drukarza, Przemysława Palińskiego niecelnie uderzył po rzucie rożnym. W 63 minucie dał o sobie znać Przemysław Głowacz, ale jego strzał został zablokowany. Dobitka Łukasza Supleńskiego była zbyt lekka, żeby sprawić problemy Krzysztofa Mazura. Snajper Podlasia w jednej z kolejnych akcji próbował przelobować bramkarza Drukarza, jednak nie sięgnął piłki. Od tego momentu przewagę osiągnęli piłkarze z Warszawy. W przeciągu kilkuset sekund Bartłomiej Świniarski przestrzelił z ostrego kąta w sytuacji sam na sam, zaś Jan Karczewski przestrzelił po dwójkowej akcji z Dębkiem. Napór Drukarza przyniósł efekt w 76 minucie: rezerwowy Kamil Kądziela dobił sokołowian po przedłużeniu Palińskiego. W końcówce Panufnik został przesunięty do przodu, jednak ten ruch va banque w wykonaniu trenera Rafała Marcyniuka nie przyniósł powodzenia. Podlasie zaczęło sezon od porażki 0:2 z Drukarzem.

W innych meczach z udziałem naszych IV-ligowców padły następujące wyniki: Korona Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2, MKS Piaseczno – Wilga Garwolin 3:3, Świt Staroźreby – Pogoń II Siedlce 2:1.

W Podlasie zagrali ekspogoniści: Jakub Bieliński oraz Michał Panufnik.