Kolejna sparingowa porażka. Czarne Koszule wygrały w Siedlcach

W kolejnym zimowym sparingu Pogoń Siedlce przegrała u siebie z Polonią Warszawa 1:3.

Dla Pogoni sparing z Polonią był trzecim meczem w zimowym okresie przygotowawczym. W dwóch pierwszych siedlczanie zanotowali remis z Podlasiem Biała Podlaska oraz ponieśli porażkę z Górnikiem Łęczna.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Pogonistów. W 8 minucie wynik otworzył Bartosz Rymek. Polonia jednak szybko wyrównała. W 18 minucie w polu karnym sfaulował Mateusz Piotrowski, a jedenastkę na gola zamienił Patryk Paczuk. Czarne Koszule szybko poszły za ciosem, a w 21 minucie na prowadzenie ekipę gości wyprowadził Brazylijczyk Marcinho. Po tym trafieniu gra nieco się uspokoiła i do przerwy Polonia wygrywała 2:1.

W drugiej połowie Polonia podwyższyła wynika. W 62 minucie błąd popełnił Bartosz Klebaniuk, co skrzętnie wykorzystała drużyna z Warszawa, a na listę strzelców wpisał się Rafał Kujawa. Po tym golu wynik nie uległ już zmianie i trzecioligowiec wygrał ostatecznie w Siedlcach 3:1.

W Pogoni zagrali testowani: Maciej Kołoczek z Wisły Sandomierz, Fin Atte Sihvonen, Adam Waszkiewicz ze Stali Stalowa Wola oraz czeski napastnik Tomasz Gomola.

W barwach Polonii zagrali byli zawodnicy Pogoni Adam Pazio i Tomasz Wełna, a testowany był występujący w rundzie jesiennej w biało-niebieskich barwach Piotr Marciniec, natomiast w siedleckiej ekipie zagrał eks-Polonista Miłosz Przybecki. Dodatkowo polonijną przeszłość mają trener Bartosz Tarachulski oraz Maciej Krzyształowicz, z kolei w Polonii pracuje związany w przeszłości z Pogonią Piotr Kosiorowski.

W nadchodzącym tygodniu Pogoń wyjedzie na zgrupowanie do Janowa Podlaskiego. W jego trakcie w środę 3 lutego siedlczanie zagrają sparing z Chełmianką Chełm w Białej Podlaskiej.

30.01.21, 10:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 1:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Rymek 8 – Patryk Paczuk 18 k, Marcinho 21, Rafał Kujawa 62

Pogoń: (I połowa): 12. Rafał Misztal – 13. Maciej Kołoczek, 55. Oskar Repka, 25. Atte Sihvonen, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski, 7. Krzysztof Danielewicz, 17. Bartosz Rymek, 77. Eryk Więdłocha – 19. Miłosz Przybecki, (II połowa): 95. Bartosz Klebaniuk – 34. Adam Waszkiewicz, 25. Atte Sihvonen (61, 13. Maciej Kołoczek), 15. Piotr Pierzchała, 2. Krystian Miś – 32. Dawid Nojszewski, 4. Oskar Sewerzyński, 31. Bartosz Brodziński, 95. Krzysztof Kołodziej, 10. Marcin Kozłowski II – 22. Tomasz Gomola

Polonia: (I połowa): 1. Bartosz Kowalczyk – 32. Adam Pazio, 4. Kacper Górski, 15. Jan Goliński, 19. Grzegorz Wojdyga – 22. Wiktor Niewiarowski, 28. Łukasz Piątek, 99. Kacper Roguski, 22. Marcinho, 21. Daniel Smuga – 9. Patryk Paczuk, (II połowa): 24. Sławomir Abramowicz – 32. Adam Pazio (77, 14. Filip Kapela), 6. Eryk Mikołajewski, 27. Tomasz Wełna, 18. Wojciech Chojczak – 17. Junior Radziński, 28. Łukasz Piątek (70, 10. Rafał Parobczyk), 3. Piotr Marciniec, 13. Tomasz Andrzejewski, 7. Kamil Słoma – 88. Rafał Kujawa

Żółta kartka: Krzysztof Danielewicz 40

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)