Ligowy rywal ograny. Pogoń lepsza od Motoru (fotogalerie)

W kolejnym zimowym sparingu Pogoń Siedlce wygrała z ligowym rywalem Motorem Lublin 3:1.

Trwają zimowe przygotowania do rundy wiosennej. W kolejną sobotę Pogoniści rozegrali następny sparing. Tym razem rywalem siedlczan był ligowy przeciwnik Motor Lublin.

Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie goście z Lublina, ale zmarnował ją Szymon Rak. Skuteczniejsza okazał się Pogoń. W 19 minucie podanie na wolne pole dostał Rafał Adamek, który następnie strzałem z szesnastego metra otworzył wynik. Motor odpowiedział w 37 minucie, gdy po wybiciu piłki przez Rafała Misztala skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Tomasz Swędrowski. Do przerwy prowadziła jednak Pogoń., po tym jak rzut wolny na bramkę zamienił Krzysztof Danielewicz.

Druga połowa mogła zacząć się po myśli siedlczan, jednak przy strzale Macieja Kołoczka zabrakło nieco precyzji. Przed upływem gry niezłe sytuacje wypracował sobie Motor. Dobrze w bramce spisywał się Bartosz Klebaniuk, a także strzał Rafała Króla okazał się niecelny. W 78 minucie Pogoniści podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców strzałem przy dłuższym słupku zdołał wpisać się Maciej Górski. Ostatecznie mimo kilku kolejnych szans po obu stronach więcej goli nie padło i siedlczanie wygrali z ligowym rywalem 3:1.

W kolejną sobotą Pogoń rozegra dwa spotkania sparingowe. Najpierw siedlczanie zmierzą się z Wigrami Suwałki, a następnie z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

13.02.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 3:1 (2:1)

Bramki: Rafał Adamek 16, Krzysztof Danielewicz 43, Maciej Górski 78 – Tomasz Swędrowski 37

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 95. Bartosz Klebaniuk) – 13. Maciej Kołoczek (60, 31. Bartosz Brodziński), 18. Ivan Očenáš, 31. Bartosz Brodziński (46, 10. Marcin Burkhardt), 14. Bartłomiej Olszewski – 21. Franciszek Wróblewski (71, 32. Dawid Nojszewski), 7. Krzysztof Danielewicz, 4. Oskar Sewerzyński (60, 93. Krzysztof Kołodziej), 17. Bartosz Rymek (60, 22. Maciej Górski), 77. Eryk Więdłocha (16, 32. Dawid Nojszewski, 46, 11. Ishmael Baidoo)) – 25. Rafał Adamek

Motor: Sebastian Madejski (58 Igor Bartnik) – 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki, 24. Dariusz Łukasik, 91. Ariel Wawszczyk – 17. Filip Wójcik, 7. Sławomir Duda (83, 15. Jakub Sobstyl), 6. Tomasz Swędrowski, 10 Rafał Król, 13. Szymon Rak (83, 11. Kacper Śledź) – 9. Krzysztof Ropski

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)