Remis z ligowym rywalem (fotogaleria)

Remis z ligowym rywalem

W pierwszym z dwóch sobotnich sparingów Pogoń Siedlce zremisowała z ligowym rywalem Wigrami Suwałki 1:1.

Runda wiosenna II ligi coraz bliżej. Pogoń na ostatniej prostej w ramach przygotowań na sobotę zaplanowane miała dwa sparingi. W pierwszym z nich mierzyła się z ligowym rywalem Wigrami Suwałki. Trener Bartosz Tarachulski przed dwoma sobotnimi pojedynkami dokonał podziału na dwa zespoły. Pierwszy zmierzył się w południe z suwalskimi Wigrami.

W pierwszych minutach spotkania dogodną sytuację na gola miał Franciszek Wróblewski, ale dobrze w bramce spisał się Hieronim Zoch. Później więcej z gry mieli zawodnicy Wigier, lecz brakowało klarownych sytuacji. W 21 minucie znów zaatakowała Pogoń. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Miłosz Przybecki, ale uderzył niecelnie. W 28 minucie suwalczanie objęli prowadzenie. Michał Żebrakowski otrzymał podanie na wolne pole i uderzył na bramkę dając swojemu zespołowi gola. Przed przerwą mogła paść wyrównująca bramka po niefortunnej interwencji Martina Dobrotki, ale piłka obiła jedynie poprzeczkę.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się biało-niebiescy. W 61 minucie niecelnie z dystansu uderzył Bartłomiej Olszewski. Chwilę później padła wyrównująca bramka. Oskar Sewerzyński zgrał piłkę Ishmaelowi Baidoo, a ten przewrotką trafił do siatki. W 65 minucie swoją próbę niecelnym uderzeniem zakończył Maciej Kołoczek. Z 20 metrów obok bramki strzelił także Przybecki. W 71 minucie Przybecki mógł wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, ale piłka trafiła w słupek. Dobitki Pogonistów w tej akcji również nie zakończyły się trafieniem. W końcówce ponownie przed szansą stanął Przybecki, lecz uderzył zbyt lekko by zaskoczyć golkipera.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Pogoń rundę wiosenną zainauguruje w kolejny weekend. W sobotę 27 lutego siedlczanie na własnym stadionie zmierzą się z Bytovią Bytów.

20.02.21, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (0:1)

Bramki: Ishmael Baidoo 63 – Michał Żebrakowski 28

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 13. Maciej Kołoczek, 25. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 4. Oskar Sewerzyński, 7. Krzysztof Danielewicz, 17. Bartosz Rymek, 23. Franciszek Wróblewski (83, 32. Dawid Nojszewski) – 19. Miłosz Przybecki

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 77. Paweł Gierach, 4. Martin Dobrotka, 99. Wojciech Lisowski, 44. Adrian Karankiewicz, 25. Elso Brito (31, 23. Daniel Liszka, 72, 14. Wojciech Łada) – 22. Mateusz Sowiński (72, 89. Bartosz Gużewski), 8. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk, 97. Michał Żebrakowski (44, 10. Cezary Sauczek, 72, 24. Jakub Kunicki) – 9. Kacper Wełniak (46, 20. Filip Kozłowski)

Żółta kartka: Wojciech Kamiński 49

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej