100 meczów na 100-lecie #64: Pogoń III Siedlce – Orzeł Unin (fotogaleria)

100 meczów na 100-lecie 64 Pogoń III Siedlce - Orzeł Unin

Zespół juniorów Pogoni U-17 prowadzony przez Adriana Świderskiego, w III rundzie okręgowego Pucharu Polski podejmował lidera siedleckiej okręgówki – Orła Unin. Siedlczanie przegrali 0:5.

Juniorzy Pogoni z rocznika 2005 dotarli do III rundy Pucharu Polski po wyeliminowaniu w rundzie wstępnej b-klasowej Niwy Tęczki oraz po dwóch z kolei walkowerach: z Promnikiem Gończyce i Hutnikiem Huty Czechy. Kolejna drużyna z okolicy Garwolina, jaką los skojarzył z siedleckim zespołem, tym razem zjawiła się na spotkaniu.

Młodzi Pogoniści do spotkania podeszli ostrożnie i wyczekiwali okazji do ataku. Posiadający więcej z gry zawodnicy Orła przez większość pierwszej połowy nie potrafili sforsować obrony gospodarzy. Dopiero w 40 minucie spotkania, błąd defensywy biało-niebieskich spowodował, że piłka trafiła do Patryka Niemyjskiego i ten dał prowadzenie swojemu zespołowi. W ostatniej akcji pierwszej połowy Wojciech Migas przymierzył z rzutu wolnego i piłka po raz drugi znalazła się w siatce.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważała drużyna Marcina Wrzoska, czego efektem były kolejne bramki. W 63 minucie Cezary Jakubaszek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki Ernesta Zbiecia. Kwadrans później, na listę strzelców ponownie wpisał się Jakubaszek, tym razem skutecznie lobując Zbiecia. Najlepszą okazję na gola dla Pogoni miał Wiktor Koczkodaj, który podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Jakubie Trzaskowskim. Jego strzał obronił jednak Daniel Fic. Goście w końcówce spotkania zdobyli jeszcze jednego gola po strzale z dystansu Migasa.

15.09.21, 19:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP MZPN Siedlce: Pogoń III Siedlce – Orzeł Unin 0:5 (0:2)

Bramki: Patryk Niemyjski 40, Wojciech Migas 45+1, 90, Cezary Jakubaszek 63, 78

W 85 minucie Wiktor Koczkodaj (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Daniel Fic obronił).

Pogoń III: 95. Ernest Zbieć – 7. Dominik Kornacki (83, 2. Bartosz Miazek), 8. Paweł Szeląg, 5. Wiktor Koczkodaj, 4. Karol Banasiuk, 17. Kacper Jalowski (74, 99. Hubert Wrzosek) – 21. Wojciech Kisieliński (62, 16. Jakub Trzaskowski), 19. Tomasz Borkowski (74, 15. Bartosz Mlonek), 20. Kacper Mitrzak (67, 13. Mikołaj Lipiński), 11. Filip Grochala (83, 9. Bartosz Wojtkowski) – 25. Jakub Mazurek

Orzeł: 23. Daniel Fic – 19. Hubert Winek, 5. Łukasz Korgul, 15. Łukasz Piesio, 27. Denis Dobrowolski (72, 2. Adrian Łukasik) – 3. Damian Szczęśniak (9, 7. Patryk Niemyjski), 10. Szymon Żaczek, 6. Hubert Osiak (59, 17. Cezary Jakubaszek), 14. Kamil Kasprzak, 9. Wojciech Migas – 18. Dawid Głaszczka

Żółta kartka: Jakub Mazurek 77

Sędzia: Sylwester Sierota (Siedlce)