Pogoń II za burtą Pucharu Polski. Domowa wygrana i awans Podlasia Sokołów Podlaski

W meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu Delegatury MZPN w Siedlcach Podlasie Sokołów Podlaski pokonało rezerwy Pogoni 3:2.

W Sokołowie Podlaskim doszło do starcia dwóch czwartoligowców, którzy tym meczem rozpoczęli swoje zmagania w Pucharze Polski.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy z Sokołowa Podlaskiego. Podlasie dwukrotnie znalazło drogę do siatki siedlczan. Najpierw w 16 minucie bramkę zdobył Jakub Jopek, a następnie w 37 minucie strzałem z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Paweł Buczyński. Po zmianie stron Pogoń II nie zamierzała składać broni. W pierwszym kwadransie drugiej połowy za sprawą trafienia Bartłomieja Mocha udało się złapać kontakt. Podlasie jednak dosyć szybko odpowiedziało i znów odskoczyło na dwie bramki. W 66 minucie na 3:1 podwyższył Jakub Wyrozębski. W doliczonym czasie siedlczanie zdołali strzelić jeszcze jednego gola, ponownie po uderzeniu Mocha, ale na więcej nie starczyło już czasu.

Podlasie po emocjonującym meczu wygrało 3:2 i awansowało do kolejnej rundy. Pogoń II z pucharowymi zmaganiami pożegnała się już po jednym spotkaniu.

PLANY POGONI II

W najbliższą niedzielę rezerwy Pogoni rozegrają mecz ligowy, a ich rywalem będzie KS Raszyn.

15.09.21, 16:30 – Sokołów Podlaski

PP MZPN Siedlce: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 3:2 (2:0)

Bramki: Jakub Jopek 16, Paweł Buczyński 37 (k), Patryk Wyrozębski 66 – Bartłomiej Moch 56, 71

Podlasie: Robert Jaoko – Kamil Horowicz (76 Cezary Mitas), Dominik Barciak, Dawid Ardej – Jakub Jopek (63 Fernando de La Flor), Marcin Siedlecki (15 Kamil Wójcik), Kacper Komycz (63 Paweł Tamowski), Patryk Wyrozębski (75 Bartosz Kostrzewa), Łukasz Parzonka – Paweł Buczyński, Alistair Selamolela (77 Enrique Rojas Masip)

Pogoń II: 12. Konrad Łęczycki – 6. Sebastian Szczepaniak, 5. Adrian Wrzosek, 99. Przemysław Misiak (46, 14. Szymon Mucha), 4. Adrian Czerski (77, 15. Gabriel Orzełowski) – 9. Dawid Płudowski, 18. Mohamed Amzil (71, 21. Piotr Owczarczyk), 10. Balázs Boda, 7. Michał Litwa (77, 22. Adam Lewkowski), 11. Jan Helak (82, 28. Karol Grochowski) – 19. Bartłomiej Moch

Żółte kartki: Sebastian Szczepaniak 75, Karol Grochowski 90+2

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)