100 meczów na 100-lecie #82: Mazovia Mińsk Mazowiecki – KTS Weszło (fotogaleria)

W pierwszym zimowym sparingu Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 5:1 z KTS Weszło.

Bezbramkowy remis utrzymał się tylko przez kwadrans. IV-ligowiec z Mińska Mazowieckiego objął prowadzenie w 16 minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Łukasz Puciłowski, zgrał Michał Bondara, a pewnym strzelaniem bramkarza KTS pokonał Krystian Przyborowski. W 28 minucie goście byli bliscy wyrównania, jednak na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. Co się odwlecze, to nie uciecze. Na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy trafił Daniel Ciechański. Testowany w Mazovii bramkarz nie popisał się przy strzale byłego napastnika Pogoni Siedlce. Maza zdążyła odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Wojciecha Wociala.

Po przerwie przewaga mińszczan nie podlegała dyskusji. Po godzinie gry było 4:1, a mogło być lepiej. W 50 minucie Jakub Zatorski wykazał się wyrachowaniem przy nieudanym wyprowadzeniu piłki przez KTS. W 57 minucie Bondara zamienił na bramkę podanie Wociala. Po chwili doświadczony napastnik powinien mieć dublet, ale tym razem zabrakło mu opanowania przy wykończeniu. W końcówce Mazovia zadała piąty cios. Ihor Krasznewśkyj wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Mateusza Łuczaka na Wocialu. Mińszczanie wygrali 5:1.

29 stycznia o 12:00 Mazovia podejmie Ząbkovię Ząbki.

21.01.22, 18:30 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – KTS Weszło 5:1 (2:1)

Bramki: Krystian Przyborowski 16, Wojciech Wocial 41, Jakub Zatorski 50, Michał Bondara 57, Ihor Krasznewśkyj 87 k – Daniel Ciechański 39

Mazovia: Amal Shavketov (60 Dominik Pusek) – Oliwier Jurczak (46 Miłosz Górski), Alan Grabek (29 Rafał Słowik), Norbert Jędrzejczyk, Michał Markiewicz (46 Hubert Kąca) – Łukasz Puciłowski (46 Jakub Zatorski), Mateusz Pędowski (46 Mateusz Bienias), Krystian Przyborowski (60 Damian Budkiewicz), Alan Gańko (29 Wojciech Wocial), Dawid Jabłoński (46 Ihor Krasznewśkyj) – Michał Bondara (60 Alan Gańko)

KTS: Kacper Kamiński (Marcin Marcinkowski) – Kacper Rałowiec (Jakub Włostowski), Michał Dziubek, Bartosz Gawlik (Adrian Krupiński), Piotr Petasz – Konstantyn Ślęzak (Owe Bonyanga), zawodnik nieznany (Mateusz Łuczak), Gerard Boruń (Jakub Świątek), Bartosz Januszewski (Patryk Jakubczyk), Kacper Przedbora (Jakub Zieliński) – Daniel Ciechański (zawodnik nieznany). Grali także: Grzegorz Zaleski, Daniel Żórawski, zawodnik nieznany

Żółte kartki: Wojciech Wocial 39 – Mateusz Łuczak 86

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)