Minimalna przegrana z Krasnymstawem

Dzisiaj rozegrano drugą kolejkę II Ligi Piłki Nożnej Kobiet gdzie piłkarki MKS Pogoń Siedlce, skazane na wysoką porażkę z liderem rozgrywek Kingą Krasnystaw zagrały dobry mecz przegrywając nie znacznie 2:3.

Bramki straciliśmy w dwunastej i trzydziestej trzeciej minucie gry, gospodynie prowadziły 2:0 po bramkach: Kingi Niedabały i Kingi Herdy. Od tego momentu siedlczanki zaczęły odrabiać straty i w 44 minucie najlepsza tego dnia – kapitan zespołu Olga Białkowska z odległości 35 metrów przelobowała bramkarkę, zdobywając kontaktową bramkę. Należy podkreślić znakomicie dysponującą tego dnia bramkarkę z Siedlec – Martynę Matejczuk, która wybroniła przynajmniej sześć groźnych sytuacji podbramkowych.Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy.Po przerwie siedlczanki przystąpiły z pełną determinacja do odrabiania strat i tak w 75 minucie po indywidualnej akcji Białkowskiej, wyrównuje ona na 2:2. Walka trwała do samego końca, nie wykorzystane cztery sytuacje przez nasze zawodniczki, zemściły się. Po jednej z kontr zawodniczka  Kingi KrasnystawKinga Niedbała w 82 minucie gry strzela decydującą bramkę. Siedlczanki grały do samego końca, jednak wynik nie uległ zmianie. Należy pochwalić inicjatywę byłego piłkarza MKS Pogoń Siedlce – Arka Kurowskiego, który podjął się funkcji asystenta trenera drużyny kobiecej.

10.09.11, 12:30 – Krasnystaw (Stadion Miejski)

II liga: Kinga Krasnystaw – Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)

Bramki: Kinga Niedbała 12, 82 , Kinga Herda 33 – Olga Białkowska 44,75

Pogoń: Martyna Matejczuk – Sylwia Ławecka, Monika Nasiłowska, Dorota Nadolska, Anna Goś – Weronika Szpura, Sylwia Skibniewska, Magdalena Mędza, Klaudia Przesmycka – Weronika Goś (46, Dominika Pawluk)

źródło: własne