sobota, 20 kwietnia 2024r.

Krosno utkało zwycięstwo

Nie udało się naszym koszykarzom wygrać dziś z gospodarzami krośnieńskiego turnieju. MOSiR pokonał SKK Siedlce 81:67. W drugim meczu Sokół Łańcut bez problemów poradził sobie z Polonią Przemyśl.

Koszykarze z Krosna jak na razie okazują się być mało gościnni. Wczoraj pokonali Polonię z Przemyśla a dziś odprawili nasz zespół. Przed dwoma tygodniami w turnieju w Lublinie to SKK był górą, tym razem role się odwróciły.

Pierwsze dziesięć minut było w miarę wyrównane. MOSiR uzyskał minimalną przewagę, która wydawała się być do zlikwidowania. Siedlczanie zamiast odrabiać straty tracili dystans na tyle by po 20 minutach przegrywać 31:41. Tuż po przerwie był jeszcze moment by dojść rywala, kiedy różnica wynosiła zaledwie 7 punktów. Niestety tak się nie stało. Grający bardzo pewnie i zdecydowanie krośnianie wobec kiepskiej postawy siedlczan, powiększali przewagę. Ostatecznie skończyło się na 14 punktach.

O porażce naszego zespołu zadecydowało kilka elementów. – Za bardzo chcieliśmy wygrać. Sprawiło to, że w pewnym momencie przestaliśmy grać zespołowo – skwitował krótko szkoleniowiec SKK, Tomasz Araszkiewicz. – Poza tym brakowało skuteczności w rzutach i popełniliśmy za dużo strat bo aż 20 w całym meczu – zakończył.

Już jutro o godz. 10.00 koszykarze SKK zagrają ostatni mecz turnieju. Przeciwnikiem będzie najsłabsza drużyna turnieju, Polonia Przemyśl.