wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Kolejna pewna wygrana rugbistów

W drugim meczu na bocznym boisku stadionu ROSRRiT Pogoń Siedlce odniosła drugie kolejne zwycięstwo.

W meczu na siedleckich błoniach rywalem Pogoni była Skra Warszawa. Pierwsze punkty rugbiści z Siedlec zdobyli po rajdzie Pawła Piwnickiego, który został nieprzepisowo zatrzymany przez przeciwnika. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Dawid Lorentowicz. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu po kolejnym rzucie karnym i tym samym ustalił wynik pierwszej części gry na 6:0. Pierwsze połowa była wyrównana, jednak Pogoniści grali dojrzalej i byli lepsi w detalach, które decydowały o wyniku. W drugiej połowie gospodarze dalej rządzili na boisku, najpierw przyłożenie zdobył Grzegorz Muszyński, potem po raz kolejny pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Lorentowicz. Przy stanie 14:0 zespół z Siedlec rozegrał świetną kontrę, którą rozpoczął przechwyt na środku boiska i zakończył ją przyłożeniem Damian Czyżak. Ostatnie punkty dla Pogoni Siedlce zdobył z podwyższenia Dawid Lorentowicz. W szeregi pewnie grających siedlczan wdało się lekkie rozprężenie i popełnili jedyny kosztowny w skutkach błąd. Skra zdobyła przyłożenie po niemal identycznej akcji jak kilka minut wcześniej miejscowi. Warszawski zespół zdobył jeszcze punkty po podwyższeniu, ale na więcej rugbiści z Siedlec nie pozwolili. Pogoń grając twardo i pewnie odniosła zasłużone zwycięstwo 21:7. W pozostałych meczach 4 serii Ogniwo Sopot wygrało z Czarnymi Pruszcz Gdański 21:14, natomiast rezerwy Arki Gdynia nie dały szans BBRC Łódź i pewnie wygrały 46:0.

Pomeczowa opinia
Dawid Lorentowicz: Przeciwnik bardzo twardo postawił się w ofensywie, twardo wchodził w kontakt, co sprawiało nam trochę problemów, ale dzięki dobrej komunikacji i woli walki daliśmy sobie radę. Graliśmy konsekwentnie, dobrze funkcjonowała komunikacja w zespole i na linii trener-zespół. Skra i Ogniwo Sopot to jedni z głównych rywali Pogoni do awansu, poza tym według mnie czarnym koniem mogą być Czarni Pruszcz Gdański. Dużą pracę wykonują trenerzy Matwiejczuk i Więciorek. Pierwszy jest odpowiedzialny za naszą motorykę i przygotowanie wydolnościowe i spełnia to zadanie na szóstkę. Trener Więciorek dba o naszą taktykę. Średnia naszego zespołu to 23 lata i myślę, że się rozwijamy i podążamy w dobrym kierunku.

Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 21:7 (6:0)

Punkty: Dawid Lorentowicz 11 (3k, 1 pd), Grzegorz Muszyński 5 (1p), Damian Czyżak 5 (1p) – Kamil Matysiak 5 (1p), Paweł Kacaliński 2 (1pd)

Pogoń: 1. Paweł Krasuski (41 16. Gerard Miałkowski), 2. Emil Purzycki, 3. Sebastian Mróz, 4. Dawid Dybowski, 5. Dawid Rajewski, 6. Norbert Kargol, 7.  Paweł Antoszczuk, 8. Grzegorz Muszyński, 9. Mateusz Lament (20′ 20. Bartosz Stelęgowski), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Robert Lotek, 12. Paweł Piwnicki (60′ 18. Jakub Kryszczuk), 13. Damian Czyżak, 14. Sebastian Krupa, 15. Bartek Nasiłowski oraz rezerwowi: 17. Sebastian Smoliński, 19. Kamil Biernacki

Skra: 1. Kacper Banasiak, 2. Michał Zieliński (41′ 18. Emil Mosiądz), 3. Adam Bremer, 4. Tomasz Szumski (41′ 19. Janusz Lew-Mirski), 5. Paweł Poniatowski, 6. Paweł Szumski (41′ 17. Sebastian Kostałkowski, 72′ 21. Radosław Tropisz), 7. Artur Zemlik, 8. Michał Droszcz, 9. Piotr Chlebus, 10. Paweł Kacaliński, 11. Olgierd Grefkowicz, 12. Kamil Matysiak, 13. Maciej Matusewicz, 14. Mikołaj Kacz, 15. Sebastian Żebrowski (52′ 20. Krzysztof Klonowski) oraz rezerwowi: 16. Tomasz Zieliński, 22. Łukasz Lubiak

Żółta kartka: Paweł Kacaliński

Sędzia: Dariusz Reks

Zawodnik meczu: Dawid Lorentowicz

Widzów: 100

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;