Zwycięstwo z Zagłębiem

Siedlecka Pogoń w swoim drugim sparingu podczas obozu w Kluczborku pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Marek Lendzion.

W pierwszej połowie meczu pomiędzy ostatnią drużyną II ligi zachodniej Zagłębiem Sosnowiec a siedlecką Pogonią był bezbramkowy remis, choć to biało-niebiescy przeważali na boisku, natomiast gospodarze ograniczali się do wybijania piłki. Dwie dobre sytuacje miał m.in. Dariusz Dziewulski, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Po zmianie stron padła jedyna bramka w tym meczu. W 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska Roberta Kwiatkowskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Marek Lendzion i strzałem głową umieścił piłkę w prawym rogu bramki Zagłębia. Kolejny sparing, a zarazem ostatni podczas obozu w Kluczborku siedlczanie zagrają we wtorek lub środę z Energetykiem ROW Rybnik.

04.02.12, 12:30 – Sosnowiec

Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Marek Lendzion 80

Zagłębie: (I połowa) 12. Mateusz Wieczorek – 19. Sławomir Jarczyk, 9. Adrian Marek, 2. Łukasz Wawrzyniak, 3. Bartosz Sopel, 24. Sebastian Domański, 18. Łukasz Matusiak, 5. Marcin Lachowski, 15. Artur Karpowicz, 7. Krzysztof Zaremba, 13. Tomasz Szatan. (II połowa) 1. Marcin Suchański – 25. Mateusz Sroka, 20. Wojciech Białek, 2. Łukasz Wawrzyniak, 3. Bartosz Sopel, 6. Mateusz Gleń, 18. Łukasz Matusiak, 17. Michał Cyganek, 14. Arkadiusz Mróz, 28. Hubert Tylec, 11. Rafał Jankowski

Pogoń: (I połowa) Jacek Kozaczyński junior – Dariusz Dadacz, Marcin Rogoziński, Grzegorz Krystosiak, Bartosz Mudent – Maciej Górecki, zawodnik testowany, Marcin Paczkowski, Mariusz Marczak, Cezary Demianiuk – Dariusz Dziewulski. (II połowa) Karol Budzikur – Marek Lendzion, zawodnik testowany, Chinonso Agu, Marek Adamczyk – Tomasz Grochowski, Robert Kwiatkowski, Adrian Dziubiński, Damian Guzek – Tomasz Persona, Hubert Kosim

źródło: własne / 100% Zagłębie Sosnowiec; foto: Maciej Sztajnert