niedziela, 23 czerwca 2024r.

Jak Pogoń zagra na wiosnę?

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany start piłkarskiej wiosny na II-ligowych boiskach. Z tego względu przeanalizujemy jakie personalia będą decydować o wynikach biało-niebieskich.

Zacznijmy od najczęściej grających w zeszłej rundzie: Paweł Nerek (1080 minut na boisku) – Robert Kwiatkowski (1406), Grzegorz Krystosiak (1440), Marek Lendzion (1530), Damian Guzek (1418) – Marek Kaliszewski (939), Przemysław Rodak (1421), Marcin Paczkowski (1179), Cezary Demianiuk (835) – Jacek Kosmalski (1195), Adam Czerkas (1045). Będzie to dla nas wyjściowa „11” do której będziemy odnosić wszelkie zmiany.

Bramka
We wszystkich oficjalnych meczach po wodzą Piotra Szczechowicza numerem 1 był Jacek Kozaczyński i nie zapowiada się, aby coś się zmieniło. Przyjęło się, że jeśli stawia się na młodego bramkarza, to obrona powinna być doświadczona lub odwrotnie młodą obroną powinien kierować doświadczony golkiper. Pogoń będzie uskuteczniać wiosną pierwszą metodę.

Obrona
Duże zmiany w obronie. Dwójka nowych zawodników (Dariusz Dadacz i Marcin Rogoziński) nie była ściągana na ławkę, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że zaczną rundę w podstawowym składzie. Miejsce względem jesieni powinien utrzymać Marek Lendzion. Damian Guzek ma być przesunięty z lewej obrony, na której zrobił furorę jesienią, do przednich formacji. Przy analizie tej kluczowej formacji warto poruszyć jeszcze jeden aspekt. Defensywa staje się silna i szczelna, gdy jest zgrana i konsekwentnie budowana. Niestety w Pogoni obrona jest miejscem wielu eksperymentów i częstych rotacji. Dla potwierdzenia tej tezy wystarczy prześledzić zestawienia obronne z poziomów II i III-ligowego. Sezony: 2009/10: Wójcik, Stromecki, Agu, Tomas; 2010/11: Wójcik, Borowicki, Agu, Dubina. Tylko Chinonso Agu – nawiasem mówiąc defensywny pomocnik – wciąż przywdziewa biało-niebieskie barwy.

Pomoc
Na czoło wysuwa się strata Marka Kaliszewskiego. Skrzydłowy był motorem napędowym wielu akcji i dużo znaczył dla Pogoni, jednak kilka spotkań w poprzedniej rundzie opuścił. Wpływ na to miały kontuzje i kartki. Do drugiej linii zostali sprowadzeni: Adrian Dziubiński i Maciej Górecki. Większą rolę mają odgrywać Bartosz Mudent i Mariusz Marczak. Trener Szczechowicz wysoko ceni talent Cezarego Demianiuka, dla którego nadchodząca runda może mieć istotny wpływ na dalszą karierę.

Atak
Po ściągnięciu Huberta Kosima wydawało się, że atak w zestawie z Adamem Czerkasem, Jackiem Kosmalskim i Dariuszem Dziewulskim będzie potęgą. Kosmalski trenował indywidualnie, Czerkas doznał kontuzji i zaczęły się problemy. W sparingach napastnicy nie brylowali skutecznością i/lub nie zaliczyli wszystkich jednostek treningowych, więc ich forma przed restartem ligi jest zagadką.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert (9), Michał Michalski, MKP Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Wszystko niby dobrze, ale obsada bramki przez tego grajka to żenada. On się nie nadaje do czwartej ligi. Nerek numer 1.
    W obronie niepodważalne miejsce Guzek i pozostali w/w, tak.
    Komu przeszkadzał Kaliszewski, że się go pozbyto? Wydaje mi się, że Dziubiński, Marczak mający wiele do udowodnienia bo jak dotychczas zawodził i nie był to poziom, który reprezentował wcześniej. Agu w pełni zdrowy powinien otrzymać szansę gry. Paczkowski, przy takiej konkurencji może przemyśli to, że należałoby się lepiej prowadzić, bo potencjał ma, póki co ławka. Myślę, że Górecki powinien otrzymać szansę, by się pokazać.
    Czarek Demianiuk nie jest pomocnikiem i niema ku temu predyspozycji. Pozycją jego jest atak. W ataku Kosmalski i Czerkas.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;