czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jest dobrze! (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała w meczu Pucharu Polski z Juvenią Kraków. 

Było to pierwsze spotkanie po ciężkich zimowych przygotowaniach rugbistów z naszego miasta. Spotkanie rozgrywane w dosyć ciężkich warunkach atmosferycznych i na fatalnej murawie było także okazją do zaznajomienia się z nowymi twarzami w siedleckiej ekipie.
Pierwsza połowa była wyrównana. Wszystkie punkty dla Pogoni w pierwszej części spotkania zdobył Sebastian Smoliński, najpierw w pierwszych minutach starcia przyłożył w narożniku boiska, a później skutecznie egzekwował rzut karny. Goście z Krakowa odpowiedzieli skutecznym karnym i przyłożeniem.
W drugiej połowie siedlczanie zdominowali mecz i rzadko pozwalali rywalom na przedostanie się do własne strefy obronnej. Wiele akcji Juvenii było kasowanych jeszcze na ich połowie. Pogoń zdobyła w drugiej części gry 2 przyłożenia, a zanotowali je Grzegorz Muszyński i po raz drugi Smoliński, który był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu.
Starcie z Juvenią to był niezwykle ważny sprawdzian z zespołem z polskiej czołówki. Widać, że podopieczni trenerów Stanisława Więciorka i Jerzego Matwiejczuka sumiennie przepracowali zimę. Jedyne co może martwić to kontuzje: Dawida Lorentowicza, Piotra Psuja i Sebastiana Mroza. Wszyscy kibice siedleckiego rugby mają nadzieję, że urazy odniesione w trakcie meczu nie okażą się poważne.

Pomeczowa opinia Sebastiana Smolińskiego

Galeria zdjęć z meczu

 

Puchar Polski: Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 20:11 (8:8)
Punkty: Sebastian Smoliński 15 (2p, 1pd, 1k), Grzegorz Muszyński 5 (1p) – Paweł Wojciechowski 6 (2k), Grzegorz Jaworski 5 (1p)
Pogoń: Paweł Krasuski (45 Dawid Rajewski), Emil Purzycki, Sebastian Mróz, Łukasz Powałka (60 Paweł Antoszczuk), Bartłomiej Jasiński (70 Dawid Dybowski), Grzegorz Muszyński, Norbert Kargol (70 Jakub Kryszczuk), Sebastian Smoliński, Bartosz Stelęgowski, Dawid Lorentowicz (20 Sebastian Krupa), Robert Lotek, Paweł Piwnicki, Piotr Psuj (15 Daniel Szczepaniak), Bartosz Nasiłowski, Mateusz Lament.

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;