wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Lider nie zawiódł

Prus Siedlce zagrał dzisiaj pierwsze ligowe spotkanie po długiej przerwie. Na siedleckiej hali ARMS podjął Lidera Winnica, którego pokonał 40:34.

Mecz przebiegał pod dyktando drużyny z Siedlec. Goście w pierwszych minutach spotkania zdobyli dwie bramki, jednak to wszystko na co było ich stać. Gospodarze szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Do finiszu pierwszej połowy utrzymywała się pewna, kilkupunktowa przewaga Prusa. Siedlczanie grali pewnie w obronie i skutecznie w ataku, o czym świadczy tak duża ilość bramek w spotkaniu. W drugiej odsłonie UKS pozwolił gościom na więcej, a ci zdołali odrobić kilka bramek i w 46 minucie tracili do Prusa już tylko trzy punkty. Ostatecznie gospodarze nie dali im więcej nadziei i zwiększyli przewagę, a co za tym idzie wygrali pierwszy w nowym roku mecz ligowy 40:32. Najwięcej bramek w tym meczu dla Prusa zdobyli Rafał Jaszczuk i Rafał Kacprzak – po 7.

11.03.12, 14:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: Prus Siedlce – Lider Winnica 40:34 (21:17) Widzów: 150

Prus: 1. Sebastian Ługowski, 16. Krzysztof Maciak – 2. Tomasz Brzezek 3, 3. Bartosz Sokołów 3, 4. Rafał Jaszczuk 7, 5. Paweł Łukaszuk 5, 6. Maciej Żółkowski, 7. Michał Kluczek 3, 9. Marek Zbucki 3, 10. Michał Trzciński 2, 11. Dawid Rymarzak 5, 12. Paweł Chybowski 2, 17. Rafał Kacprzak 7, 18. Marek Głuchowski

Lider: 1. Damian Król – 2. Tomasz Szeliga 3, 3. Piotr Różański 1, 4. Arkadiusz Ciszkowski 4, 5. Adam Lewczuk 7, 8. Przemysław Kowalewski, 9. Karol Kłos 3, 10. Mateusz Łukasik 2, 14. Przemysław Ciszkowski 9, 15. Przemysław Paź, 16. Jarosław Gomółka 5

Czerwona kartka: Tomasz Brzezek 19

Sędziowie: Ryszard Łodziński (Józefów), Krzysztof Jenda (Siedlce)

źródło: własne; foto: Dominik Kowalski