Bezbramkowo (fotogalerie)

Siedlecka Pogoń w inaugurującym spotkaniu rundy wiosennej II ligi wschodniej zremisowała na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 0:0.

Mecz z Garbarnią Kraków był debiutem trenera biało-niebieskich Piotra Szczechowicza w oficjalnym meczu przed własną publicznością. W składzie Pogoni w wyjściowym składzie zabrakło najlepszego strzelca Jacka Kosmalskiego, który rozpoczął spotkanie na ławce. W oficjalnym meczu debiut dzisiaj zaliczyli Dariusz Dadacz, Marcin Rogoziński, Adrian Dziubiński i Michał Steć.

Pierwsza połowa w wykonaniu Pogonistów była bardzo obiecująca. Już w 4 minucie po akcji Mariusza Marczaka z Dariuszem Dziewulskim, piłkę przed polem karnym otrzymał Marek Lendzion, który strzelił w poprzeczkę. Sześć minut później Sebastian Leszczak przedarł się przez defensywę Pogoni, wpadł w pole karne Pogoni i będąc sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem trafił wprost w niego. Za chwilę po dośrodkowaniu Marczaka odpowiedział Rogoziński strzelając głową obok słupka. Kilkakrotnie z dystansu strzelać próbował Dariusz Dadacz, po którego strzale w 22 minucie piłka trafiła w górną siatkę bramki Garbarni. Kilka minut później znów strzał Dadacza z dalszej odległości z trudem sparował Krzysztof Żylski. W 39 minucie bardzo dobrą okazję na objęcie prowadzenia miał Adam Czerkas, który przez kilkanaście metrów przebiegł z piłką, wpadł w pole karne i strzelił w poprzeczkę.

W drugiej połowie gra z obu stron nie wyglądał już tak ciekawie jak wcześniej. Przez pierwsze kilka minut Garbarnia zagrała bardzo agresywnie i sporo faulowała w środku pola. Siedlczanie także próbowali stwarzać sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało ostatniego podania lub dokładności. W 56 minucie Dziewulski obsłużył Mariusza Marczaka, który strzelił obok bramki Żylskiego. Za chwilę odpowiedział wyróżniający się w dzisiejszym spotkaniu Leszczak rajdem w polu karnym Pogoni, ale źle zakończył swoją akcję strzałem. W 73 minucie Dziewulski otrzymał znakomite podanie od Chinonso Agu, jednak zamiast strzelać na bramkę przeciwnika – niecelnie podawał, co wykorzystali defensorzy z Krakowa.  W 77 minucie po podaniu Leszczaka Krzysztof Kozieł mógł skierować piłkę do bramki, jednak siedlecki defensor zablokował jego strzał. Za moment Czerkas wyłożył piłkę Marcinowi Paczkowskiemu, a ten uderzył za lekko, żeby zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Należy pochwalić siedlecką publiczność, która po raz kolejny licznie stawiła się na meczu beniaminka II ligi.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń zagra za tydzień na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.