wtorek, 18 czerwca 2024r.

Bezbramkowo (fotogalerie)

Siedlecka Pogoń w inaugurującym spotkaniu rundy wiosennej II ligi wschodniej zremisowała na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 0:0.

Mecz z Garbarnią Kraków był debiutem trenera biało-niebieskich Piotra Szczechowicza w oficjalnym meczu przed własną publicznością. W składzie Pogoni w wyjściowym składzie zabrakło najlepszego strzelca Jacka Kosmalskiego, który rozpoczął spotkanie na ławce. W oficjalnym meczu debiut dzisiaj zaliczyli Dariusz Dadacz, Marcin Rogoziński, Adrian Dziubiński i Michał Steć.

Pierwsza połowa w wykonaniu Pogonistów była bardzo obiecująca. Już w 4 minucie po akcji Mariusza Marczaka z Dariuszem Dziewulskim, piłkę przed polem karnym otrzymał Marek Lendzion, który strzelił w poprzeczkę. Sześć minut później Sebastian Leszczak przedarł się przez defensywę Pogoni, wpadł w pole karne Pogoni i będąc sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem trafił wprost w niego. Za chwilę po dośrodkowaniu Marczaka odpowiedział Rogoziński strzelając głową obok słupka. Kilkakrotnie z dystansu strzelać próbował Dariusz Dadacz, po którego strzale w 22 minucie piłka trafiła w górną siatkę bramki Garbarni. Kilka minut później znów strzał Dadacza z dalszej odległości z trudem sparował Krzysztof Żylski. W 39 minucie bardzo dobrą okazję na objęcie prowadzenia miał Adam Czerkas, który przez kilkanaście metrów przebiegł z piłką, wpadł w pole karne i strzelił w poprzeczkę.

W drugiej połowie gra z obu stron nie wyglądał już tak ciekawie jak wcześniej. Przez pierwsze kilka minut Garbarnia zagrała bardzo agresywnie i sporo faulowała w środku pola. Siedlczanie także próbowali stwarzać sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało ostatniego podania lub dokładności. W 56 minucie Dziewulski obsłużył Mariusza Marczaka, który strzelił obok bramki Żylskiego. Za chwilę odpowiedział wyróżniający się w dzisiejszym spotkaniu Leszczak rajdem w polu karnym Pogoni, ale źle zakończył swoją akcję strzałem. W 73 minucie Dziewulski otrzymał znakomite podanie od Chinonso Agu, jednak zamiast strzelać na bramkę przeciwnika – niecelnie podawał, co wykorzystali defensorzy z Krakowa.  W 77 minucie po podaniu Leszczaka Krzysztof Kozieł mógł skierować piłkę do bramki, jednak siedlecki defensor zablokował jego strzał. Za moment Czerkas wyłożył piłkę Marcinowi Paczkowskiemu, a ten uderzył za lekko, żeby zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Należy pochwalić siedlecką publiczność, która po raz kolejny licznie stawiła się na meczu beniaminka II ligi.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń zagra za tydzień na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Opinie Bartosza Iwana i Michała Stecia po meczu

Zdjęcia z meczu autorstwa Piotra Niciporuka

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

Zapis wideo konferencji prasowej

 

17.03.12, 15:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 0:0 Widzów: 2100

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 24. Marek Lendzion (79, 22. Damian Guzek), 6. Marcin Rogoziński, 17. Przemysław Rodak, 18. Dariusz Dadacz – 5. Dariusz Dziewulski, 4. Chinonso Agu, 11. Adrian Dziubiński (46, 20. Jacek Kosmalski), 19. Mariusz Marczak (66, 10. Marcin Paczkowski), 16. Michał Steć – 9. Adam Czerkas

Garbarnia: 12. Krzysztof Żylski – 16. Mariusz Stokłosa, 9. Gjentijan Haxhijaj, 14. Bartosz Iwan, 18. Paweł Byrski – 10. Tymoteusz Chodźko, 3. Radosław Barabasz (89, 6. Adrian Piechówka), 7. Krzysztof Kalemba (46, 13. Marcin Siedlarz), 8. Sebastian Sepioł, 4. Sebastian Leszczak (90+1, 5. Tomasz Kalicki) – 11. Bartosz Praciak (72, 17. Krzysztof Kozieł)

Żółte kartki: Dariusz Dziewulski 83 – Radosław Barabasz 41, Mariusz Stokłosa 55

Sędzia: Marek Łukiewski (Olsztyn)

 

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;