Hubert Kosim show (fotogaleria)

W meczu inaugurującym rozgrywki ligi okręgowej rezerwy Pogoni pokonały Koronę Olszyc 8:0.

Zespół rezerw do tego spotkania przystąpił wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Już w 3 minucie siedlczanie zdobyli bramkę. Hubert Łukanowski dośrodkował do Tomasza Grochowskiego, którego strzał z woleja odbił bramkarz Korony, uczynił to wprost na głowę Huberta Kosima. W 11 minucie ponownie 22-letni napastnik miał okazję bramkową, ale jego uderzenie było za lekkie. Dziesięć minut później uderzenie Adama Rombla obronił Paweł Nerek, a dobitka jednego z graczy gości była niecelna. W pierwszej odsłonie szansę na bramkę mieli jeszcze: Emil Michalak, Cezary Demianiuk, Grochowski i czterokrotnie Kosim.

Podopieczni Andrzeja Cabaja drugą połowę rozpoczęli bardzo dobrze. 46 minuta: Michalak dośrodkował do Kosima, a ten strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę. W 51 minucie ponownie były napastnik Mazura Karczew zdobył bramkę, tym razem jego uderzenia z  linii pola karnego nie był w stanie obronić golkiper przyjezdnych. Minutę później uderzenie Kosima z linii bramkowej wybili obrońcy Korony. W 57 minucie Paweł Brodziak po indywidualnej akcji podał do Kosima, ten mu odegrał i Brodziak z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. 77 minuta: Kosim  strzelił kolejnego gola będąc oko w oko z bramkarzem. Pięć minut przed końcem Kosim podał do wybiegającego Patryka Szachnowskiego, a ten strzelił obok źle interweniującego golkipera. W 86 minucie Kosim mocnym strzałem sprzed pola karnego zdobył swojego piątego gola. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem po podaniu Szachnowskiego ustalił Grochowski.

Pomeczowa wypowiedź Huberta Kosima: Był to mecz trochę piknikowy. Przeciwnik nie był wymagający. Chciałem strzelić więcej bramek, ale udało się tylko pięć. Spotkanie potraktowałem na poważnie, ale ciężko było grać w takich warunkach. Ostatnio trenowaliśmy na naturalnym boisku, a dzisiaj zagraliśmy na sztucznym. Na tej płycie piłka odbija się nieco inaczej. Jestem zadowolony z tego spotkania, ponieważ strzeliłem pięć goli, a napastników rozlicza się ze zdobytych bramek.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

19.03.12, 11:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Korona Olszyc 8:0 (1:0) Widzów: 70

Bramki: Hubert Kosim 3, 46, 51, 77, 86, Paweł Brodziak 57, Patryk Szachnowski 85, Tomasz Grochowski 88

Pogoń II: 1. Paweł Nerek – 4. Jakub Jurek, 20. Grzegorz Krystosiak, 9. Paweł Brodziak, 13. Damian Guzek (46, 6. Marek Adamczyk) – 11. Tomasz Grochowski, 7. Damian Rytel, 21. Cezary Demianiuk (63, 18. Mariusz Bednarczyk), 5. Hubert Łukanowski (75, 17. Patryk Szachnowski) – 14. Emil Michalak (68, 23. Arkadiusz Soćko), 8. Hubert Kosim

Korona: 21. Mariusz Rombel – 8. Dariusz Garwoliński, 16. Emil Jajszczak, 17. Tomasz Dziendzikowski, 18. Karpiarz Michał (64, 2. Marcin Gasek), 4. Rafał Branica (68, 14. Kamil Pietrzak), 19. Jakub Szymczyk, 7. Marek Rosa, 12. Zenon Chmielak (46, 15. Piotr Czyżyk), 10. Adam Rombel (35, 6. Janusz Kuciński), 13. Piotr Wielgosz

Sędzia: Marcin Jastrzębski (Siedlce)