MKK wraca na zwycięską ścieżkę (fotogaleria)

Emocji nie brakowało, walki też a najważniejsze, że są dwa cenne punkty. Koszykarki MKK Siedlce pokonały po ciekawym widowisku CCC II Polkowice 62:50.

Koszykarki MKK Siedlce chciały udowodnić, że zeszłotygodniowa porażka w Ostrowie Wielkopolskim to była jedynie gorsza dyspozycja dnia. Dzisiejszy rywal, rezerwy CCC Polkowice zapewniły sobie utrzymanie w I lidze centralnej i walczą praktycznie „o pietruszkę”. Nie znaczy to, że przyjechały do Siedlce „zaliczyć mecz”.

Początkowe fragmenty spotkania udowodniły, że rywalki przyjechały do Siedlec po wygraną. Przyjezdne objęły prowadzenie 6:2 i taki wynik utrzymywał się do 5 minuty. Nerwowość, błędy i nieskuteczność sprawiły, że w ciągu 10 minut obie drużyny zdobyły zaledwie 18 punktów. Cieszyło, że to MKK jest na prowadzeniu 10:8.

Minuty upływały a nasze koszykarki grały coraz lepiej. Czasami w szeregach MKK brakowało szczęścia kiedy to piłka nieraz „zakręciła się” na obręczy i spadała obok, ale co ważne, nasz zespół mówiąc kolokwialnie „odjeżdżał” polkowiczankom. Dobre momenty miały w drugiej kwarcie Magdalena Kowalska i Małgorzata Jurkowska. Po stronie CCC II były problemy z wysoką Agatą Szczepanik. Mimo tego MKK prowadził 25:16.

Przeciwniczki w 25 minucie niebezpiecznie zbliżyły się do naszego zespołu (27:26). Duża zasługa w tym wspomnianej już Szczepanik i Agaty Dobrowolskiej. Mobilizacja naszych koszykarek, poprawienie skuteczności, efektywniejsza walka pod tablicami i wynik wrócił na właściwe tory. Dobrze rozgrywała Paulina Gajdosz, dużo ożywienia wniosła Ewelina Skardzińska, punktowała niezawodna Małgorzata Myćka a zbierała Katarzyna Agnieszczak. Po ¾ regulaminowego czasu gry na tablicy widniał wynik 42:30.

Gdy przewaga wzrosła do 17 punktów (52:35) wydawało się, że jest po meczu. A tymczasem nie mające nic do stracenia rywalki rozpoczęły pościg, na tyle skuteczny, że na 57 sekund przed końcem zrobiło się zaledwie 55:50. Justyna Hołtyn i Karolina Puss swoimi punktami mocno nastraszyły. Szkoleniowcy MKK błyskawicznie zareagowali wprowadzając do gry podstawowe zawodniczki. Finisz należał do Pauliny Gajdosz, która decydując się na indywidualne akcje, była faulowana i skutecznie egzekwowała rzuty wolne.

MKK wygrał 62:50 i zrobił kolejny kroczek w kierunku utrzymania się w I lidze centralnej. Teraz przed zespołem dwutygodniowa pauza, ze względu na termin wolny. Kolejny mecz po świętach.

OPINIA POMECZOWA:
Arkadiusz Mazurkiewicz (trener MKK Siedlce):
To był dla nas bardzo istotny mecz. Takie pojedynki są nie o 2 a o 4 punkty. Cieszymy się z wygranej ale powiem, że nie jestem zaskoczony tym, że była to ciężka przeprawa. Przeciwniczki przyjechały do nas mocno napompowane i zdeterminowane by zrewanżować się za porażkę w I rundzie. W pierwszym meczu w Polkowicach nie zagrała Agata Szczepanik, za to dziś dała nam się we znaki. Gdyby nie złapała szybko 3 przewinień to kto wie jakby się mecz potoczył. Uczulaliśmy  trenerem Mołłowem dziewczyny, że przeciwniczki mogą być skuteczniejsze niż w Polkowicach. Po pierwszej kwarcie doszliśmy do wniosku, że mimo tego, że polkowiczanki są wysokie, nie możemy przegrywać zbiórek. Z każdą kwartą było lepiej i na koniec wyszło, że ostatecznie wygraliśmy ten element gry. Okazało się, że na desce nie muszą dominować najwyższe gdyż u nas zbierały Małgorzata Myćka i Katarzyna Agnieszczak. W ważnym momencie odblokowała się Paulina Gajdosz, pokazując swój potencjał. Cieszy także fakt, że w przekroju meczu punkty zmienniczek były o wiele korzystniejsze niż zdobycze zmienniczek zespołu z Polkowic.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

24.03.2012, 20.00 – Siedlce (hala ARM)
I liga centralna, faza play-out: MKK Siedlce – CCC II Polkowice 62:50 (10:8, 15:8, 17:14, 20:20)

MKK: 5. Paulina Gajdosz 13 (3×3), 4. Małgorzata Myćka 12 (1×3, 10 zbiórek, 5 przechwytów), 20. Ewelina Skardzińska 11, 10. Magdalena Kowalska 8, 16. Katarzyna Agnieszczak 8 (10 zbiórek), 15. Małgorzata Jurkowska 7 (5 asyst), 21. Agata Pacuszka 2, 7. Katarzyna Dąbrowska 1, 6. Sylwia Janas, 8. Dominika Paczkowska, 9. Jolanta Nowocin, 22. Kamila Petryka.

CCC II: 13. Karolina Puss 13, 8. Justyna Hołtyn 10, 14. Agata Szczepanik 10, 15. Agata Dobrowolska 8, 5. Marta Fryzowicz 5, 9. Małgorzata Zuchora 2, 11. Anna Wypasek 2, 12. Magdalena Prus,16. Kamila Łapkowska,22. Paula Światowska.