Zemsta Czerkasa (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń pokonała na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 po bramce Adama Czerkasa. Już w 1 minucie czerwoną kartkę otrzymał Jacek Kozaczyński junior i siedlczanie musieli całe spotkanie grać w osłabieniu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo nieszczęśliwie dla biało-niebieskich. Pierwsza akcja gości została przerwana przed polem karnym Pogoni przez siedleckiego golkipera, który za faul otrzymał bez wahania czerwoną kartkę. W tym wypadku za Dariusza Dziewulskiego na boisku musiał się pojawić Paweł Nerek i praktycznie cały mecz Pogoń grała w osłabieniu. Na boisku nie było jednak widać różnicy między zespołami. Na początku groźniejsze akcje stwarzali gospodarze, jednak m.in. Piotr Maślanka nie trafił w bramkę Nerka. Później więcej do powiedzenia mieli siedlczanie, którzy przede wszystkim za sprawą akcji Mariusza Marczaka mogli objąć prowadzenie. Niestety, w 32 minucie popularny Manolo po minięciu bramkarza z ostrego kąta trafił tylko w słupek. W końcówce po dośrodkowaniu jednego z Pogonistów Adam Czerkas strzelając głową nie trafił w bramkę. Druga połowa również miała wyrównany przebieg. W 50 minucie po zamieszaniu pod bramką Pogoni obronną ręką wyszedł Nerek. Pięć minut potem Robert Kwiatkowski po rzucie autu był w dogodnej sytuacji, ale strzelił po krótkim rogu wprost tam gdzie stał Michał Bigajski. Znać o sobie dał też Dariusz Zjawiński, próbując strzelać z dystansu, jednak znów pewny w bramce był Nerek.  W 68 minucie Pogoń zdobyła gola. Po zespołowej akcji w polu karnym gospodarzy Czerkas otrzymał piłkę i będąc naprzeciwko pustej bramki skierował piłkę do siatki. Świt próbował odpowiedzieć w 71 minucie rzutem wolnym, jednak piłką wylądowała w rękach Nerka. W końcówce Świt próbował szczęścia, jednak dobrze bronili się siedlczanie i pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej stało się faktem. Warto wspomnieć, że w tym meczu MKP zagrał osłabiony brakiem kontuzjowanych Adriana Dziubińskiego i Jacka Kosmalskiego.

24.03,12, 17:00 – Nowy Dwór Mazowiecki

II liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0) Widzów: 300

Bramka: Adam Czerkas 68

Świt: 1. Michał Bigajski – 4. Daniel Cyzio, 18. Radosław Kamiński, 2. Piotr Maślanka, 8. Odong Obem, 5. George Enow, 10. Dariusz Zjawiński (60 Daiji Kimura), 24. Bartłomiej Sosnowski, 12. Piotr Bajera (65 Maciej Siwek), 20. Mateusz Zawiska (79 Bartosz Grzelak), 23. Bartłomiej Makowski

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 18. Dariusz Dadacz, 3. Marcin Rogoziński, 17. Przemysław Rodak, 22. Damian Guzek – 5. Dariusz Dziewulski (4, 1. Paweł Nerek), 4. Chinonso Agu, 8. Robert Kwiatkowski, 19. Mariusz Marczak (86, 24. Marek Lendzion), 16. Michał Steć (90+5, 20. Cezary Demianiuk) – 9. Adam Czerkas (84, 7. Hubert Kosim)

Żółta kartka: Piotr Maślanka 23

Czerwona kartka: Jacek Kozaczyński junior 1

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)