czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Zręby kadry na sezon 2012/13

Jak może wyglądać kadra Pogoni Siedlce w przyszłym sezonie?

 

Kończy się sezon na boiskach piłkarskich, co oznacza rozpoczęciu sezonu testowań, przymiarek i transferów. Najważniejsze decyzje nie będą podejmowane na murawie, ale w gabinetach prezesów. Pogoń nie zwleka z pierwszymi testami i już w sparingowym meczu z Widzewem zostanie sprawdzonych 4 zawodników. Sprawdzani będą: prawy obrońca Mateusz Wroński oraz pomocnicy: Rafał Jędrzejczyk, Piotr Karniszewski i Kacper Starek. Karniszewski i Wroński będą w przyszłym sezonie młodzieżowcami.

Z klubu prawdopodobnie odejdzie Paweł Nerek, Grzegorz Krystosiak, Marek Lendzion i Jacek Kosmalski. Nerek, mimo wsparcia kibiców, nie chciał pogodzić się z rolą drugiego bramkarza. Krystosiak więcej gra w Lidze okręgowej niż w II lidze, do tego już zimą chciano się z nim pożegnać. Lendzion ostatnio jest podstawowym zawodnikiem, ale nie jest mu drodze z trenerem i będzie szukał nowych wyzwań. Dobiega końca przygoda Kosmala z Siedlcami. Napastnik zapisał piękną kartę w Pogoni i bez niego nie byłoby biało-niebieskich w II lidze. Ciężko jest przewidzieć jak po kontuzji potoczy się kariera Piotra Talara, jednak zapewne toczyć się będzie poza naszym miastem. Jego rolę (dubler Guzka) może przejąć Hubert Łukanowski. Problemy zdrowotne zahamowały także karierę Pawła Marchla, ciekawe tylko na jak długo?

Tyle, jeżeli chodzi o najbardziej prawdopodobne ubytki. Wielu piłkarzy ma kontrakty do końca sezonu, więc któryś z zawodników może jeszcze wypaść z możliwej kadry. Pogoń zgłosiła do II-ligowych rozgrywek Karola Budzikura i Emila Michalaka, którzy mają szansę na wskoczenie do kadry zespołu na sezon 2012/13. Włączenie utalentowanego bramkarza rezerw wskazuje też, że klub nie będzie szukał nowego bramkarza, czego oczekuje większość kibiców. W przypadku odejścia dwójki stoperów (Lendzion, Krystosiak) zaistnieje potrzeba wzmocnienia tej pozycji. Poza tym nowej jakości potrzebuje środek pola i bok pomocy. Odejście Kosmalskiego i kłopoty na tej pozycji w kończącym się sezonie zmuszają do znalezienia jego następcy. Oby udało się to z lepszym skutkiem niż w sytuacji z sukcesorem Marka Kaliszewskiego, którym miał być Maciej Górecki.

 

Zawodnicy, którzy mają największe szanse znaleźć się w kadrze na sezon 2012/13 (młodzieżowcy zaznaczeni kursywą):

Bramkarze: Karol Budzikur, Jacek Kozaczyński, Andrzej Olszewski.
Obrońcy: Marek Adamczyk, Dariusz Dadacz, Damian Guzek, Hubert ŁukanowskiPaweł Marchel (?), Przemysław Rodak, Marcin Rogoziński.
Pomocnicy: Chinonso Agu, Cezary Demianiuk, Adrian Dziubiński, Robert Kwiatkowski, Mariusz Marczak, Bartosz Mudent, Marcin Paczkowski, Michał Steć.
Napastnicy: Adam Czerkas, Dariusz Dziewulski, Hubert Kosim, Emil Michalak, Tomasz Misiowski.

Przyjdą:
środkowy obrońca, prawy obrońca, defensywny pomocnik, skrzydłowy, napastnik
Odejdą: Jacek Kosmalski, Grzegorz Krystosiak, Marek Lendzion, Paweł Nerek, Piotr Talar

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

7 odpowiedzi

 1. Bez Kosmala Pogoń nie będzie już Pogonią. Nawet jeśli w ostatnich meczach nawalał. Jeśli chodzi o Nerka, to tracimy naprawdę porządnego bramkarza. Ale myśle że dobrze robi odchodząc, dla niego w Siedlcach nie było perspektyw. Dopóki jest Kozaczyński, Nerek grzałby ławę. A wiadomo – zawsze lepiej być drugim bramkarzem w ekstraklasie (w Widzewie) niż drugim bramkarzem w drugoligowym zespole. Kibicie powinni się w końcu zbuntować i wogóle nie przychodzić na mecze, bo już widać jak mała jest frekfencja w porównaniu z jesienią. Dlatego zanim zmienimy piłkarzy, zmieńmy najpierw trenera, zarząd klubu i prezesa! Bo tu żaden bramkarz nie przetrwa na dłużej, dopóki prezesuje Kozaczyński…

  1. Największym wzmocnieniem na nowy sezon będzie pożegnanie Szczechowicza 🙂 Szkoda Nerka, kilka wpadek zaliczył jak z motorem na jesieni ale generalnie bezbłędnie, z nowym dworem uratował nam 3 punkty. Brakuje nam dobrego rozgrywającego / skrzydłowego i najlepiej wrócić do takiej gry jak na jesieni czy w III lidze kiedy graliśmy nie 3 kontrami na mecz tylko pozycyjnie, co ładniej wyglądało dla oka

 2. Kibic napisał prawdę i jestem za tym co on napisał…Panu prezesowi podziękujemy za lata pracy, a Panu trenerowi podziękujemy za zła wykonana robotę.

 3. Dubina, Kali, Kosmal, Emehel, Mohammed, Nero, Lendzion, Krystosiak – wszystko transfery Wędzyna. Niech zarząd przerwie czystkę Szczechowicz, kibice sami się zrzucą na jego klauzule odejścia!!!

  1. co ty kolego za przeproszeniem pier… Diubina, Emehel, Nero to nie transfery Wędzyna… jak nie wiesz co piszesz to zamknij japę…

 4. A co do Nerka, to już na 100 % wiadomo że odchodzi?
  Kiedy będzie wiadomo, czy go chcą w tym Widzewie? 🙂

 5. prawda jest taka ze POGON potrzebuje nowego trenera.Bo jezeli Szczechowicz zostanie to Kozak bedzie bronil a jezeli bedzie bronil to bedziemy przegrywac. Mam nadzieje ze w tym nadchodzącym sezonie awansujemy do I ligi. Amen

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;