czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zwycięstwo z ekstraklasowiczem

Dzisiaj piłkarze Pogoni Siedlce rozegrali sparing z występującym w ekstraklasie Widzewem Łódź. Podopieczni Piotra Szczechowicza wygrali to spotkanie 2:0.

W bramce Widzewa całe spotkanie rozegrał bramkarz Pogoni Paweł Nerek. W 6 minucie Chinonso Agu po błędzie łódzkiej obrony wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Drugiego gola w 34 minucie zdobył testowany piłkarz Szczakowianki Jaworzno Rafał Jędrzejczyk, który po błędzie Nerka wpakował futbolówkę do bramki. Ze strony Widzewa dobre okazje mieli: David LopezAristide Bahin, Mariusz Stępiński, Princewill Okachi (trafił w słupek) oraz Alex Bruno. W drużynie Pogoni wystąpiło kilku testowanych graczy.

Z nowych zawodników można było zobaczyć m.in. Rafała Kośca (ostatnio Świt Nowy Dwór Mazowiecki) i Rafała Zaborowskiego (Stal Rzeszów).

19.05.12, 17:00 – Rawa Mazowiecka (stadion OSiR)

Sparing: Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2) Widzów: 700

Bramki: Chinonso Agu 6, Rafał Jędrzejczyk 34

Widzew: (I połowa) Paweł Nerek – Jakub Bartkowski, Sebastian Duda, Fran Erencia, Stéphane Agbre Dassé, Mariusz Rybicki, Piotr Mroziński, Princewill Okachi, Fonsi, Abdul Moustapha Ouédraogo, Aristide Bahin. (II połowa) Paweł Nerek – Patryk Stępiński, Piotr Mroziński, Fran Erencia, Fonsi, Emerson Carvalho, Princewill Okachi, Moustapha Ouédraogo, Rafał Serwaciński, Aléx Bruno, Mariusz Stępiński.

Pogoń: (skład wyjściowy + rezerwowi) Jacek Kozaczyński junior, Karol Budzikur – Mateusz Wroński, Przemysław Rodak, Rafał Zaborowski, Damian Guzek, Rafał Jędrzejczyk, Chinonso Agu, Adrian Dziubiński, Michał Steć, Piotr Karniszewski, Kacper Starek, Cezary Demianiuk, Bartosz Mudent, Rafał Kosiec, Mariusz Marczak, Marek Lendzion, Hubert Kosim, Marcin Paczkowski.

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice)

źródło: własne / 90minut.pl / Widzew Łódź / Mazovia Rawa Mazowiecka; Foto: Marcin Stępień / Agencja Gazeta