wtorek, 18 czerwca 2024r.

Rozstrzygnie się w Siedlcach

W pierwszym meczu finałowym o awans do Ekstraligi Pogoń Siedlce przegrała z Ogniwem Sopot.

 

Pierwsza połowa meczu w Sopocie była wyrównana, oba zespoły dobrze radziły w wytrącaniu atutów przeciwnika. Do przerwy wynik był remisowy, gdyż zarówno Ogniwo, jak i Pogoń zdobyły po jednym przyłożeniu. Siedlczanie przyzwyczaili do tego, że dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu, to w drugiej połowie uzyskują znaczną przewagę. W Sopocie było inaczej. Rugbiści Ogniwa po przerwie nie oddali pola, zdobyli dwa przyłożenia oraz dwukrotnie skutecznie podwyższyli, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 19:5. Siedlczanie odrobili część strat (19:10), jednak po kilku minutach miejscowi powiększyli prowadzenie (26:10), co gorsza zapewnili sobie punkt bonusowy. W jednej z ostatnich akcji meczu Pogoń zdobyła przyłożenie, czym ustaliła wynik meczu na 26:15.

Decydujący mecz rewanżowy zostanie rozegrany 16 czerwca w Siedlcach. Aby awansować do Ekstraligi Pogoń musi zdobyć przynajmniej 4 przyłożenia.

 

09.06.12, 13:30 – Sopot

Finał play-off: Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce 26:15 (5:5)

Punkty dla Pogoni: Grzegorz Muszyński 5 (p), Bartek Nasiłowski 5 (p), Łukasz Powałka 5 (p)

Pogoń: Michał Wierzejski, Adrian Chróściel, Sebastian Mróz, Łukasz Powałka, Bartłomiej Jasiński, Grzegorz Muszyński, Norbert Kargol (42 Jakub Kryszczuk), Sebastian Smoliński, Bartosz Stelęgowski, Dawid Lorentowicz (65 Kamil Biernacki), Sebastian Krupa (44 Paweł Żelazowski), Paweł Piwnicki, Bartek Nasiłowski, Daniel Szczepaniak, Mateusz Lament

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

 1. Mysle ze panowie bardzo sobie wzieli do srca porazke i przemysla ten mecz.Szansa jest oczywiscie spora w szczegolnosci myslac o fakcie awansu.Caly sercem jestem zwami i mysle ze bez 30 pkt roznicy i nie daniu im pkt bonsuowego Ogniwo pojedzie do domu z placzem !!!!

 2. może ktoś wytłumaczyć jakei zasady obowiązują odośnie awansu? dlaczego tylko 4 przyłożenia skoro pierwszy mecz przegrali ?

 3. W świetle regulaminu Ekstraligi i I ligi rugby w półfinałach i meczach o utrzymanie w Ekstralidze oraz w meczach finałowych I ligi decyduje w kolejności:
  -większa ilość zdobytych dużych punktów łącznie z bonusami, następnie
  -korzystniejszy stosunek małych punktów, następnie
  -większa liczba zdobytych małych punktów, następnie
  -dogrywka (2×10 min, przerwa 5 min.), następnie
  -rzuty karne (pierwsza faza: 5 prób dla każdej drużyny z linii 22 m, druga faza: po jednej próbie na zmianę aż do skutku z linii 22 m)

  Źródło: Ogniwo Sopot

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;