Z nieba do piekła

Rezerwy Pogoni w pierwszym meczu barażowym przegrały z Prochem Pionki 3:4, choć prowadziły już 3:1. Siedlczanie spotkanie kończyli mecz w 8-osobowym składzie!

Pierwsze minuty spotkania były optymistyczne w wykonaniu Pogoni. Siedlczanie przeważali i od 36 prowadzili po bramce Chinonso Agu, który przyjął piłkę po rzucie rożnym i trafił do siatki Prochu. Za moment Pogoń prowadziła dwoma bramkami. Tomasz Misiowski po dośrodkowaniu z lewej strony huknął i piłka zatrzepotała w bramce rywala. W 39 minucie nastąpił przełomowy moment. Karol Budzikur zagrał piłke ręką przed polem karnym i ujrzał czerwoną kartkę. Od tej pory w bramce stał Marek Adamczyk (na ławce pozostał rezerwowy golkiper Grzegorz Stefaniuk), nominalny boczny obrońca biało-niebieskich. Wznawiający grę z rzutu wolnego Karol Gębczyk wpakował piłkę do siatki i było 2:1 do przerwy. Po zmianie stron w 50 minucie Tomasz Misiowski będąc sam na sam zdobył drugą bramkę w tym meczu. Od tej pory na boisku rządzili gospodarze. W 60 minucie kontaktowego gola po strzale z główki strzelił Daniel Grymuła. W 78 minucie ponownie trafienie z rzutu wolnego zanotował Gębczyk, a w 83 na prowadzenie drużynę z Pionek wyprowadził Hubert Czubaj. Przed ostatnią bramką kiera ujrzał kapitan biało-niebieskich Kamil Witkowski. W końcówce Proch mógł podwyższyć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sebastian Sałek. W doliczonym czasie gry z boiska musiał zejśc Dariusz Dadacz, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 17:00 w Siedlcach.

17.06.12, 17:00 – Pionki

I mecz barażowy o awans do IV ligi: Proch Pionki – Pogoń II Siedlce 4:3 (1:2) Widzów: 900

Bramki: Karol Gębczyk 40, 78, Daniel Grymuła 60,  Hubert Czubaj 82 – Chinonso Agu 36, Tomasz Misiowski 39, 50

Proch: 1. Damian Staniszewski – 10. Tomasz Kołodziejczyk, 16. Michał Molga, 14. Karol Klimowicz, 5. Karol Gębczyk – 8. Adrian Jurczak (60′ 19. Sebastian Sałek), 3. Maciej Hajduk, 2. Daniel Grymuła, 11. Kacper Michalski (60′ 15. Hubert Czubaj) – 9. Mateusz Szczepański, 6. Piotr Bolek

Pogoń: 83. Karol Budzikur – 11. Bartosz Mudent, 22. Chinonso Agu, 19. Dariusz Dadacz, 5. Hubert Łukanowski – 16. Marek Adamczyk, 7. Kamil Witkowski, 17. Damian Rytel (70′ 13. Rafał Konasiuk), 9. Tomasz Grochowski – 14. Emil Michalak (54′ 23. Hubert Kosim), 20. Tomasz Misiowski (90′ 8. Kacper Brewczyński)

od 40 minuty w bramce Pogoni stał Marek Adamczyk

Żółte kartki: Mateusz Szczepański 33, Daniel Grymuła 72, Tomasz Kołodziejczyk 77, Michał Molga 89 – Dariusz Dadacz 43 i 90+4, Kamil Witkowski 44, Chinonso Agu 60

Czerwone kartki: Karol Budzikur 39 (za zagranie ręką), Kamil Witkowski 81 (za brutalny faul), Dariusz Dadacz 90+ (za dwie żółte)

Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa)

źródło: własne / radomsport.pl / proch.pionki.org / futbol-mazowsze.net; foto: radomsport.pl