Upadek z Łysicy

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Łysica II Bodzentyn rozgromiła Pogoń Siedlce 5:1.

Pogoń zaczęła mecz od groźnych sytuacji i nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. W pierwszym kwadransie dogodne okazje mieli Adrian Dziubiński i Michał Steć. W 23 minucie na prowadzenie wyszli miejscowi. Łukasz Szymoniak z 40 metrów przelobował siedleckiego bramkarza. Losy meczu rozstrzygnęły się pomiędzy 30 a 36 minutą, kiedy Łysica zdobyła 3 bramki z rzędu. Najpierw trafił Piotra Gardynik, potem dwa trafienia dołożył Mirosław Kalista (na zdjęciu) i było po meczu. Podobna sytuacja z serią traconych bramek miała miejsce w sparingu z Legionovią, jak widać nie wyciągnięto z niego właściwych wniosków. W drugiej połowie honorową bramkę dla siedlczan zdobył wprowadzony po przerwie Wiktor Lach. Na 5 minut przed końcem meczu wynik ustalił, kompletując tym samym hat-tricka, kat Pogoni – Kalista. Pucharowa przygoda, mimo wszystko przedwcześnie, dobiegła końca. Do startu ligi zostały 2 tygodnie, więc jest jeszcze czas na korekty w składzie.

25.07.12, 17:00 – Bodzentyn

Puchar Polski: Łysica II Bodzentyn – Pogoń Siedlce 5:1 (4:0) Widzów: 250

Bramki: Łukasz Szymoniak 23, Piotr Gardynik 30, Mirosław Kalista 34, 36, 85 – Wiktor Lach 70

Łysica II: Tomasz Dymanowski – Łukasz Szymoniak, Radosław Kardas, Dariusz Kozubek Przemysław Cichoń, Grzegorz Wojtal (76 Grzegorz Sadłowski), Krzysztof Trela, Karol Drej, Łukasz Ubożak (81 Szymon Michta), Piotr Gardynik (89 Karol Markowski), Mirosław Kalista

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 3. Rafał Augustyniak (63, 7. Hubert Kosim), 22. Damian Guzek – 20. Rafał Kosiec, 10. Marcin Paczkowski (46, 13. Bartosz Mudent), 4. Chinonso Agu, 11. Adrian Dziubiński, 16. Michał Steć – 9. Adam Czerkas (46, 18. Wiktor Lach)

Żółta kartka (Pogoń): Chinonso Agu

Sędzia: Zbigniew Zych (Lublin)

Awans: Łysica II Bodzentyn