czwartek, 20 czerwca 2024r.

Jak trwoga, to do Boga

Jacek Kosmalski został zarejestrowany przez Pogoń w Polskim Związku Piłki Nożnej i będzie do dyspozycji trenera na najbliższy mecz z Pelikanem.

„Jacek Kosmalski występował w Pogoni przez 2 lata, w czasie których zdobył 31 bramek w 44 meczach. Kosmalski wzmocnił Pogoń przed sezonem 2010/11 i był jednym z głównych autorów awansu do II ligi. Jego skuteczność i doświadczenie dały siedlczanom wiele punktów. Na boiskach grupy wschodniej II ligi zanotował świetną serię między 9 a 13 kolejką, kiedy zdobył 6 bramek w 5 meczach. Pozostałe trafienia w ubiegłym sezonie, to dwie bramki z Wisłą Puławy i wykorzystany rzut karny z Jeziorakiem Iława. Ostatni meczem w barwach Pogoni okazała się porażka 0:3 z Motorem Lublin w 27 kolejce.”  Tak pisaliśmy niemal dwa miesiące, gdy wydawało się, że przygoda Kosmala z Pogonią jest zakończona.

Okazało się, że w sporcie, jak w życiu, niczego nie można być pewnym. Dzisiaj na liście zarejestrowanych zawodników przez siedlecki klub w PZPN pojawiło się 28 nazwisko, właśnie Jacka Kosmalskiego. Wieść o tym, że napastnik ma wrócić do Siedlec niosła się opłotkami od przegranego meczu z Wisłą Puławy. Można było usłyszeć też głosy, że jego przygotowanie do sezonu będzie niewiadomą. Tylko czas może odpowiedzieć na pytanie: Jak Pogoń wyjdzie na powrocie Kosmalskiego?

 

źródło: własne / PZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

  1. Ta plota sie sprawdzila, pozostaje jeszcze nadzieja ze sprawdzi sie rownież ta o odejsciu Szczechowicza po meczu z Pelikanem 😉

  2. Panie Kamilu a skąd u Pana takie porównanie tj. piłkarza Jacka Kosmalskiego do „istoty boskiej” ?? Czy aby to tej zawodnik piłki nożnej miał aż tak samo wielki statut ??

    1. Nie każdy tytuł należy rozumieć dosłownie. Często to jedyne miejsce, gdzie można puścić wodze fantazji. Przy pisaniu ten tytuł wydawał mi się więcej niż adekwatny do zaistniałej sytuacji. Wyjaśniając tytuł: trwoga (1 punkt w 3 meczach) zmusiła władze do przeproszenia się z Jackiem Kosmalskim, który ma (miał?) w odniesieniu do poziomu ligi „boskie umiejętności”. 🙂

  3. Jeżeli ktoś myśli że Kosmalski uleczy POGOŃ SIEDLCE,to sorry ale nie.
    Jeżeli zarząd Pogoni będzie nadal podchodził tak samo do pracy z najmłodszymi rocznikami ,, Akademii Piłkarskiej” to z przykrością muszę stwierdzić, że nadal będzie w oknach transferowych testowanych po piętnastu zawodników z czego zostanie sześciu.
    Ci którzy zostaną dostaną pieniądze nie adekwatne do umiejętności, a najmłodsze roczniki nie wystartują w lidze orlików ponieważ brakuje funduszy, niech rodzice zapłacą sami.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;