niedziela, 23 czerwca 2024r.

Mniej punktów niż kolejek

Pogoń Siedlce zaczęła sezon od falstartu. Po 10 kolejkach biało-niebiescy mają na koncie tylko 9 punktów.

Siedlczanom na pewno nie pomógł w dobrym rozpoczęciu sezonu układ spotkań. Trzy mecze u siebie i siedem na wyjeździe. Żaden inny zespół nie korzystał równie rzadko z własnego stadionu. Na swoim obiekcie Pogoniści nie zaznali smaku porażki, ale zgromadzili tylko 5 punktów, odnosząc jedyne zwycięstwo z czerwoną latarnią ligi – lubelskim Motorem.

10 ostatnich spotkań Pogoni:

Wyjazdowym meczem z Wigrami historia trenera Piotra Szczechowicza w Pogoni zatoczyła koło. Szkoleniowiec debiutował w Suwałkach 11 miesięcy temu. W 25 meczach ligowych (bez meczu z KSZO) Pogoń pod wodzą Szczechowicza wygrała 7 spotkań, 6 zremisowała i poniosła 12 porażek. Bilans bramkowy wynosi 20-29 na niekorzyść biało-niebieskich. Tylko kolejny rywal siedlczan – Świt – poniósł w tym okresie więcej porażek.

Tabela II ligi od 26.X.2011

Priorytetem trenera w momencie objęcia Pogoni była poprawa gry zespołu w obronie. W pierwszych meczach gra defensywna została wzmocniona kosztem ofensywy, natomiast w trwającym sezonie rozłożenie owych aspektów jest już całkiem pokiełbaszone. Drugim grzechem jest brak powtarzalności. Bodaj raz Pogoń zapunktowała w dwóch kolejnych meczach. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że jest to katastrofalny wynik.

Grzechem głównym jest jakość transferów i ich dopasowanie do potrzeb zespołu. Sprowadzony zimą na stanowisko trenera bramkarzy Andrzej Olszewski, nagle wskakuje do składu. Wcześniej wszyscy związani z klubem przyznawali, że ma być on przede wszystkim zająć się szkoleniem, a jedynie w razie katastrofy stanąć między słupkami. Nie jest to atak w stronę doświadczonego bramkarza, do którego nie ma się o co przyczepić za 3 tegosezonowe występy, ale wskazanie dysfunkcji. Im dalej w las, tym jeszcze gorzej. Stoper Marcin Nowak został sprowadzony tydzień przed pierwszym meczem. Czy brakiem zgrania można wyjaśnić dwie bramki samobójcze i kilka katastrofalnych w skutkach błędów?

Pomoc. Została odmłodzona – to fakt. Tylko co z tego? Klubowi decydenci i sztab szkoleniowy chyba zapomnieli, że w futbolu nie chodzi o to by mieć jak najmłodszy skład, tylko jak najlepszy. Oczywiście dochodzą do tego uwarunkowania rynku, których nie uwzględniam, ale żaden z nowych piłkarzy nie wprowadził nowej jakości do zespołu. Krystian Wójcik miewa przebłyski formy i od niego można oczekiwać cudów. Reszta to piłkarze o poziomie III-ligowym i nie może się dziwić, że właśnie tam zmierza siedlecki zespół. Na koniec atak. Transfery last-minute to nigdy nie jest dobry pomysł. A sprowadzenie z zaświatów Jacka Kosmalskiego zakrawa na komedię, i to słabą.

Podstawowa 11 wg. minut

Przed Pogonią mecz o życie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Ciekawe, ile jeszcze będzie takich w tym sezonie. Dobrą wiadomością jest powrót do gry Adama Czerkasa, który będzie podwójnie zmotywowany na starcie z dawnym pracodawcą. Może zwycięstwo z nowodworzanami doda werwy naszym piłkarzom, bo coraz więcej osób nie kryje, że w zespole brakuje atmosfery do osiągania dobrych wyników.

 

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk; grafika: PilkaNozna.pl / 90minut.pl

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. „Prezes” nie zwolni Szczechowicza bo sam musialby siebie zwolinć Nawet jak bedzie nowy trenejro to i tak bez własnego zdania, bo jeszcze moglby posadzic na lawce wiadomo kogo, a trzeba promowac nawet kosztem spadku!

  2. Niech wezmą Jacusia do jakiegoś podbeskidzia, łksu, czy innego szajsu by był 3 bramkarzem, zabierze niech tatusia to coś się unormuje może, Szczechowicz jest do d*** i tyle, młodzi zawodnicy okej – Steć, Dziubiński. Ale reszta to nie wiem jak to ocenić.. Jeśli tak dalej pójdzie to będą 2 spadki w ciągu jednego sezonu, 1 druzyna wyląduje w 3 lidze a rezerwy znowu w okręgówce. Szukając pozytywów – ładniejszego stadionu pewnie w 3 lidze nie mają 😉 ale to marne pocieszenie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;