wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Siedleccy weterani grali w Pradze

Drużyna Polskich weteranów z zawodnikami WFS Siedlce przebywała w Pradze, rugbiści wygrali 15:5 z Old Boys Praha, obejrzeli mecz FIRA Czechy – Polska i zwiedzili jedno z najpiękniejszych miast Europy.

Zmiany w komunikacji miejskiej Pragi spowodowały, że polski zespół dotarł na boisko Old Boys Praha pół godziny przed meczem. Czasu starczyło na rozgrzewkę, ale zabrakło go na przećwiczenie kilku stałych fragmentów przez co gra w pierwszej odsłonie wyraźnie się nie kleiła. W końcówce przyłożenie po kontynuacji młynem zdobył Adam Sawicki, ale w ostatniej minucie próba wyprowadzenia ręką piłki z pola punktowego zakończyła się jej upuszczeniem. Pierwszy rzucił się na nią Czech wyrównując wynik na 5:5. Po przerwie Polacy wyszli na boisko bardziej skoncentrowani, zdominowali gospodarzy i przeważali do ostatniej minuty spotkanie. Przyłożenia zdobywali Tomasz Knap i Marcin Baraniak, po indywidualnych rajdach ze środka boiska, ustalając wynik na 15:5. Po meczu Czesi żałowali, że nie zgodzili się na przepis zabraniający biec z piłką ponad 20 metrów, choć jak przyznali właśnie tak chcieli wygrać z Poland Veterans. W drużynie zagrało 19 zawodników z siedmiu klubów, 7 graczy WFS sprawiło, że Miejski Klub Rugby był najliczniej reprezentowanym klubem. W czasie tradycyjnej „trzeciej połowy” siedlczanie dostali m.in. zaproszenie na  12 European Golden Oldies Rugby Festival organizowany w Pradze w czerwcu przyszłego roku.

Następnego dnia wszyscy pojechali do Rican dopingować reprezentację Polski seniorów w otwierającym sezon 2012/2014 meczu z Czechami. Biało-czerwoni stworzyli wspaniałe widowisko zwyciężając gospodarzy 29:3, w meczu zagrało dwóch wychowanków siedleckiej Pogoni Kamil Bobryk i Adrian Chróściel, a także obecnie w niej grający Tomasz Gasik.

Poza doznaniami sportowymi siedlczanie mieli dużo czasu na zwiedzanie Pragi, która szczególnie w nocy wprawia w zachwyt, np. widok z Mostu Karola na iluminowane Hradczany jest zaliczany do najpiękniejszych w Europie.

Weterani Miejskiego Klubu Rugby zakończą sezon 3 listopada, w Gdańsku przed meczem Polska – Niemcy zagrają z Lechią i Ogniwem Sopot.