Pokopały na śniegu

W iście zimowej aurze przyszło grać piłkarkom Pogoni Siedlce, które na własnym stadionie zremisowały z Pegazem Drobin 1:1.

Spotkanie toczone było na śniegu, który zakrył całą murawę. W tych warunkach lepiej wyglądały przyjezdne, które kilkakrotnie zagroziły bramce Pogoni, ale dobrze w niej spisywała się Olga Kuryłek. Dla Pogoni w pierwszej połowie idealną sytuację miała Olga Białkowska, jednak piłka po jej strzale zatrzymała się przed linią bramkową w śniegu.

Drugą połowę Pogoń rozpoczęła grając w „10”, gdyż na boisku zabrakło Marty Wolańskiej. Dopiero w 57 minucie na jej miejsce pojawiła się Weronika Ługowska i siedlczanki kontynuowały grę w komplecie. W 71 minucie zespół Pegaza wyszedł na prowadzenie. Monika Klimczak zagrała do Patrycji Wiewiórskiej, a ta skierowała piłkę do siatki. Siedem minut później gola zdobyły siedlczanki. Po zagraniu Weroniki Szpury piłkę do siatki wpakowała Olga Białkowska. W końcówce obie drużyny miały piłki meczowe, jednak wynik pozostał bez zmian i pierwszy remis Pogoni w tym sezonie stał się faktem.

27.10.12, 12:00 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – Pegaz Drobin 1:1 (0:0) Widzów: 10

Bramki: Olga Białkowska 78 – Patrycja Wiewiórska 71

Pogoń: 73. Olga Kuryłek – 15. Anna Goś, 14. Sylwia Ławecka, 18. Agnieszka Końka, 3. Agnieszka Mućka, 5. Agnieszka Michalak, 17. Weronika Szpura, 7. Ada Adamska, 8. Sylwia Skibniewska, 4. Olga Białkowska, 9. Marta Wolańska (57, 10. Weronika Ługowska)

Pegaz: 1. Alicja Kopacz – 6. Maria Przechocka, 17. Dominika Królikowska, 15. Monika Ziółkowska, 2. Patrycja Trojanowska, 16. Patrycja Bartkowska, 7. Monika Klimczak, 4. Aleksandra Ślubowska, 17. Ewelina Jakubowska, 7. Paulina Bartkowska, 10. Patrycja Wiewiórska

Sędzia: Grzegorz Dąbrowski (Siedlce)

źródło: własne; foto: Michał Michalski