Ta ostatnia minuta

Rugbiści siedleckiej Pogoni przegrali w Poznaniu po rzucie karnym podyktowanym w ostatnich sekundach spotkania.

Przed meczem Pogoń jako jedyna w ekstraligowej stawce mogła pochwalić się tylko jedną porażką. Niestety, ostatnia kolejka ligowej jesieni nie była szczęśliwa dla siedlczan. W pierwszej połowie grający z wiatrem gospodarze dwukrotnie przyłożyli i raz skutecznie podwyższyli, dzięki czemu objęli prowadzenie 12:0. Po przerwie do głosu doszli Pogoniści i wyrównali stan meczu. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Muszkieterów, którzy go wykorzystali i wygrali 15:12.

27.10.12, 13:00 – Poznań
Ekstraliga: Posnania Poznań – Pogoń Siedlce 15:12 (12:0)
Punkty: Mateusz Adamski 10 (2 P), Daniel Trybus 5 (Pd, K) – Maciej Panasiuk 5 (P), Robert Pawelec 5 (P), Tomasz Gasik 2 (Pd)
Pogoń: 1. Paweł Krasuski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz (30, 17. Kamil Biernacki), 4. Bartłomiej Jasiński, 5. Maciej Panasiuk (60, 18. Paweł Antoszczuk), 6. Marek Mirosz, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński, 9. Paweł Plichta (45, 19. George Chincharauli), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Mateusz Lament, 12. Robert Pawelec, 13. Paweł Piwnicki (70, 22. Alexandre Manjawidze), 14. Bartek Nasiłowski, 15. Tomasz Gasik (70, 21. Sebastian Krupa).