sobota, 15 czerwca 2024r.

Trzy wzmocnienia Pogoni

Pogoń Siedlce wzmocniła się trzema zawodnikami. Zawodnikami nie byle jakimi, ponieważ każdy z nich ma w dorobku występy w reprezentacji.

Konrad Pietrzyk ma 20 lat (1992 r.), w Orkanie występował na wszystkich pozycjach w ataku (9, 10), jako obrońca, skrzydłowy i center. Wszechstronny zawodnik kadry młodzieżowej jest przewidziany do gry na łączniku ataku. Razem z młodzieżową reprezentacją Polski Pietrzyk zdobył w Siedlcach mistrzostwo Europy w 2011 roku. Występował także w naszym mieście podczas ostatniego ligowego starcia pomiędzy Pogonią a Orkanem. W tymże meczu Pietrzyk zdobył 5 punktów (karny + podwyższenie).

Kolejnym nowym zawodnikiem, którego na wiosnę obejrzymy w barwach siedleckiej Pogoni jest Tomasz Gołąb. Ostatnim klubem nowego filara drużyny z Siedlec był AZS AWF Warszawa. Gołąb znajduje się w notesie trenera seniorskiej reprezentacji Polski Tomasza Putry. Nowy zawodnik Pogoni brał udział w ostatnim zgrupowaniu kadry, które odbyło się w Warszawie w pierwszych dniach lutego.

Gołąb dobrze się zna z Wojciechem Łukasiewiczem, ponieważ byli klubowymi kolegami w AZS AWF Warszawa. Grający na pozycji środkowego ataku zawodnik ma 28 lat. Łukasiewicz jest wychowankiem Skry Warszawa, który całą dotychczasową karierę związał z klubami z Mazowsza. Nowy zawodnik ma koncie wiele wyróżnień indywidualnych, jednak największym zaszczytem jakiego dostąpił w karierze zawodniczej był debiut w seniorskiej reprezentacji Polski, który przypadł w meczu z Andorą (7 października 2006 r.).

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert / Michał Gołomb / Facebook

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. to majabyc wzmocnienia ? dlaczego pogon inwestuje w zawodnikow po przejsciach(kontuzje) zeby zagrali mecz i poznije leczyli sie rok ? a placic trzeba ? Jedynym grajkiem na poziomi jest Pietrzyk

  2. to są mega wzmocnienia jak na siedleckie warunki …, każdy kiedyś miał kontuzje mniejsza labo większą wiec według ciebie to znaczy ze taki zawodnik już się nie nadaje do gry ?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;