niedziela, 5 maja 2024r.

Wygrana z liderem III ligi

W swoim drugim meczu sparingowym Pogoń Siedlce pokonała Legionovię w Legionowie 2:1.

Siedlczanie pojechali do Legionowa w 15-osobowym składzie i wszyscy dostali szansę występu w meczu z Legionovią. Co ciekawe drużynę w tym meczu poprowadził Piotr Szczechowicz, który w środę był przez zarząd urlopowany. Z trybun spotkaniu przyglądał się były szkoleniowiec Pogoni Grzegorz Wędzyński

Pierwsza połowa spotkania należała do zespołu gospodarzy, który po bramce Łukasza Barankiewicza z karnego za faul Roberta Kwiatkowskiego w polu karnym wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zmianie stron siedlczanie od razu zaczęli odrabiać straty. W 48 minucie po dziecinnym błędzie lewego obrońcy Novii i dośrodkowaniu Kwiatkowskiego Paschal Ekwueme strzelił na 1:1. W 57 minucie Adrian Dziubiński zdecydował się na strzał z dystansu i nabił rękę obrońcy, który stał w polu karnym. Rzut karny za to przewinienie wykorzystał Krystian Wójcik. Więcej bramek w spotkaniu nie padło, choć Legionovia miała rzut karny, którego nie wykorzystała.

Dzisiaj prezes Pogoni Jacek Kozaczyński na swoim Twitterze zaprzeczył jakoby Piotr Szczechowicz przestał być trenerem Pogoni.

Kolejne mecze sparingowe siedlecką Pogoń czekają za tydzień. Przeciwnikami Pogoni będą Dolcan Ząbki i Znicz Pruszków.

23.02.13, 15:00 – Legionowo

Sparing: Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)

Bramki: Łukasz Barankiewicz (k) – Paschal Ekwueme 48, Krystian Wójcik 57 (k)

W drugiej połowie Legionovia nie wykorzystała rzutu karnego (zawodnik strzelił obok bramki).

Legionovia: (I połowa) Mateusz Matracki – zawodnik testowany I, Patryk Łukasik, Marek Lendzion, Maciej Goliński – Kamil Tlaga, Konrad Karaszewski, Łukasz Prusik, Łukasz Barankiewicz, Mateusz Sołtys, – Szymon Lewicki. (II połowa) Mateusz Matracki – Marek Żłak (Bartosz Szydłowski), Patryk Łukasik, Marek Lendzion, Maciej Goliński – Sebastian Janusiński, Paweł Broniszewski, Michał Złotkowski, Marcin Rawski (Martin Koćmierowski) – Szymon Lewicki

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (70 Andrzej Olszewski) – Robert Kwiatkowski, Marcin Nowak, Przemysław Rodak, Damian Guzek – Rafał Kosiec (46 Rafał Augustyniak), Chinonso Agu (46 Marcin Stromecki), Krystian Wójcik, Adrian Dziubiński, Mariusz Dzienis – Adam Czerkas (46 Paschal Ekwueme)