czwartek, 20 czerwca 2024r.

Sprintem po złoto

Nie ma mocnych na Macieja Staręgę jeśli chodzi o biegi sprinterskie. W pierwszym dniu Mistrzostw Polski w biegach narciarskich powtórzył wyczyn sprzed roku zostając mistrzem kraju w sprincie.

Maciej Staręga był faworytem biegu sprinterskiego techniką klasyczną na dystansie 1600 metrów i nie zawiódł. Zawody na trasach Istebnej-Kubalonki toczyły się w trudnych warunkach pogodowych. Duża wilgotność, mgła oraz opady deszczu ze śniegiem utrudniły bieg, a przede wszystkim sprawiły bardzo dużo problemów z odpowiednim doborem nart i smarów. – Na trasie nie było tak trudno, gorzej było z doborem nart i smarów. Warunki zmieniały się co chwilę i aż mnie głowa bolała od tego kombinowania. Ostatecznie zdecydowałem się wystartować na nartach z wkładką mikro i się sprawdziły. Z resztą większość zawodników w finale wybrało podobną opcje. Mieliśmy między sobą informacje, kto na czym biegnie. Znamy się wszyscy bardzo dobrze i chcemy rywalizować między sobą nie za pomocą sprzętu, ale formy. Dzięki temu rywalizacja jest zacięta i ciekawa – tłumaczył po biegu Maciek.

A jak przebiegała sama rywalizacja w finale? – Na biegu starałem się zrobić swoje i uciec chłopakom, udało mi się na płaskim odcinku po podbiegu i dowiozłem zwycięstwo do mety. Jestem zadowolony ze swojej postawy i cieszę się, że udało mi się wygrać. Myślę, że po prostu to należało do mojego obowiązku, aby dziś wygrać w sprincie, mojej koronnej konkurencji. Nawet mając słabszy dzień trzeba walczyć do końca, ponieważ wiem, że wiele osób na mnie liczy. Staram się i dla nich i dla siebieGratulacje dla reszty zawodników również – relacjonował stary-nowy mistrz Polski.

Podium mężczyzn uzupełnili: drugi Jan Antolec (LKS Poroniec Poronin) i trzeci Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka). Z siedlczan startowali także Grzegorz Lewandowski i Damian Duk, ale plasowali się w trzeciej dziesiątce.

Wśród kobiet rywalizowały biegaczki Rawy Siedlce. Najbliżej medalu była Natalia Grzebisz, która zajęła ostatecznie 4 miejsce. Siódma była Anna Staręga, a trzynasta  Katarzyna Iskra. Wygrała Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra).
Jutro kolejny dzień mistrzostw Polski w biegach narciarskich – bieg na dystansie 5 km kobiet i 10 km mężczyzn – oba techniką dowolną.

 

Finał sprintu mężczyzn
1. Maciej Starega (Rawa Siedlce) – 3:29.01
2. Jan Antolec (Poroniec Poronin) – 3:29.10
3. Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) – 3:34.19

26. Grzegorz Lewandowski (Rawa Siedlce)
27.
Damian Duk (Rawa Siedlce)

 

Finał sprintu kobiet
1. Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) -4:06.84

4. Natalia Grzebisz (Rawa Siedlce/AZS AWF Katowice)

7. Anna Staręga (Rawa Siedlce)

13. Katarzyna Iskra (Rawa Siedlce)

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Brawo dla Naszych! Sami mistrzowie Polski!
    [ed. Admin] Prosimy o nie spamowanie linkami.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;