wtorek, 14 maja 2024r.

Klątwa przełamana (multimedia)

Podopieczni Piotra Szczechowicza odnieśli zwycięstwo z wiceliderem tabeli – Puszczą Niepołomice 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo w historii z tym klubem oraz pierwsze 3 punkty z zespołem z Małopolski.

Siedlczanie już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Adam Czerkas, który znalazł się w polu karnym stracił równowagę i piłka wyszła za linię końcową. W późniejszych minutach na boisku była wyrównana walka. Osamotniony w ataku Czerkas nie miał za wiele do powiedzenia, a piłki kierowane zwłaszcza do niego bez problemu przejmowali defensorzy gości. Ze strony przyjezdnych, którzy grali atakiem pozycyjnym okazje mieli m.in. Mateusz Cholewiak, który dogrywał piłkę i Łukasz Popiela, strzelający z wolnego. W 37 minucie Paweł Moskwik wyszedł w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim juniorem i golkiper Pogoni nie mając innego wyjścia sfaulował napastnika gości. Rzut karny wykorzystał Sebastian Janik. Końcówka pierwszej połowy należała do biało-niebieskich. Najpierw w 42 minucie po podaniu Mateusza Urbańskiego Mariusz Dzienis po rękach doświadczonego bramkarza Puszczy Tomasza Kwedyczenki wyrównał stan meczu. Natomiast w doliczonym czasie gry pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Wójcika i kiksie golkipera przyjezdnych piłkę do bramki z najbliższej odległości wpakował Chinonso Agu.

Początek drugiej połowy znów dał Pogoni dogodną sytuację, jednak Czerkas strzelił obok bramki. Za chwilę dograniem wzdłuż bramki odpowiedział rezerwowy David Paul, ale nikogo nie było w polu karnym Pogoni. W 66 minucie Damian Guzek posłał piłkę w pole karne zespołu z Niepołomic, a tam Chinonso Agu strzelił nad bramką. Od tej pory goście dążyli do wyrównania, a Pogoń umiejętnie broniła wyniku na własnej połowie. Dopiero w końcówce spotkania znów zrobiło się ciekawiej. W 88 minucie lewą stroną popędził Kacper Starek i został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Z wolnego uderzył Adrian Dziubiński, jednak niecelnie. Za chwilę po jednej z kontr Marcin Stromecki strzelał z bezpańskiej piłki i trafił w słupek. W końcówce najlepszą okazję w meczu zmarnował Paschal Ekwueme, kiedy to po zagraniu Dziubińskiego na 7 metr miał przed sobą tylko bramkarza i trafił wprost w niego.

Następne spotkanie Pogoń zagra w najbliższą środę 24 kwietnia o 16:00 w Lublinie z Motorem.

20.04.13, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1) Widzów: 700

Bramki: Mariusz Dzienis 42, Chinonso Agu 45+1 – Sebastian Janik 38 (k)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis, 4. Chinonso Agu (68, 16. Marcin Stromecki), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik (85, 21. Kacper Starek), 11. Adrian Dziubiński (90+3, 15. Rafał Augustyniak) – 9. Adam Czerkas (73, 6. Paschal Ekwueme)

Puszcza: 1. Tomasz Kwedyczenko – 4. Damian Szymonik, 17. Marcin Biernat, 7. Tomasz Księżyc, 6. Leszek Tarasek – 21, Mateusz Cholewiak (46, 16. David Paul), 2. Paweł Strózik, 10. Łukasz Nowak, 15. Łukasz Popiela (58, 8. Dawid Kałat), 9. Sebastian Janik (74, 20. Jarosław Lizak) – 11. Paweł Moskwik

Żółte kartki: Przemysław Rodak 21, Robert Kwiatkowski  29, Jacek Kozaczyński junior 37, Chinonso Agu 58 – Łukasz Nowak 6, Damian Szymonik 21

Sędzia: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)