poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Upragnione zwycięstwo

Piłkarze Pogoni II Siedlce wygrali w meczu 21 kolejki IV ligi na własnym boisku z UKS Łady 2:1. Siedlczanie dzięki tej wygranej awansowali na 13 lokatę w tabeli.

Siedlczanie do spotkania przystąpili wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu. Już w 9 minucie po wymianie podań dwójki Sylwester Buga – Rafał Jędrzeczyk, ten drugi dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, ale Kacper Starek minął się z piłką. Chwilę później po rzucie rożnym bliski zdobycia gola był Mateusz Padysz, jednak on także nie trafił w futbolówkę. W 12 minucie przyjezdni wyprowadzili groźną kontrę, którą celnym strzałem wykończył Kamil Sadowski. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza dążyli to zdobycie wyrównującej bramki. Dwa groźne strzały oddali: Jędrzejczyk i Marcin Stromecki. W 28 minucie biało-niebiescy zdobyli upragnioną bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Jędrzejczyka wykorzystał Buga, który dostawił nogę i nie dał większych szans Mariuszowi Osińskiemu. W doliczonym czasie gry Pogoniści mogli zdobyć bramkę do szatni. Rafał Kosiec podał na wolne pole do Starka, a tan mając przed sobą bramkarza nie trafił w futbolówkę. Pierwsza odsłona kończyła się remisem 1:1.

Na początku drugiej połowy sygnał do zdobycia bramki dał Stromecki. W 51 minucie jego mocne uderzenie z dystansu z problemami sparował golkiper UKS. Trzy minuty później Bartłomiej Dołubizna zagrał na skrzydło do Jęrdzejczyka, ten dobrze zacentrował w pole karne do Paschala Ekwueme, jednak Nigeryjczyka uprzedził defensor z Ład. W 63 minucie siedlczanie mieli kolejną dobrą okazję na objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu Jędrzejczyka Wiktor Lach próbował uderzyć, ale Ekwueme mu przeszkodził. Chwilę później padła druga bramka dla Pogoni. Stromecki podał na skrzydło do Starka, ten zagrał po ziemi w pole karne i w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Ekwueme, który z bliska wpakował piłkę do bramki. W 90 minucie mocny strzał Stromeckiego z rzutu wolnego z około 20 metrów obronił Osiński. W ostatnich minutach meczu bramkę mógł zdobyć jeszcze Ekwueme. Afrykańczyk minął dwóch obrońców, ale jego uderzenie było za słabe aby zaskoczyć bramkarza. Siedlczanie dzięki tej wygranej awansowali na 13 pozycję w tabeli i wyszli z grupy spadkowej.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 27 kwietnia w Garwolinie z tamtejszą Wilgą.

21.04.13, 11:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – UKS Łady 2:1 (1:1) Widzów: 150

Bramki: Sylwester Buga 28, Paschal Ekwueme 64 – Kamil Sadowski 12

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 4. Rafał Augustyniak, 6. Mateusz Padysz, 2. Tomasz Stromecki, 13. Hubert Łukanowski (46, 3. Bartosz Mudent) – 14. Rafał Jędrzejczyk, 15, Bartłomiej Dołubizna, 16. Marcin Stromecki, 20. Sylwester Buga (61, 8. Wiktor Lach), 7. Rafał Kosiec (46, 21. Paschal Ekwueme) – 19. Kacper Starek (78, 9. Bartosz Kaszubowski)

UKS: 1. Mariusz Osiński – 4. Damian Daczyński, 2. Rafał Ślubowski, 16. Damian Szabłowski, 14. Mateusz Tkaczyk – 10. Michał Prażuch (75, 11. Daniel Kaczyński), 21. Michał Bruździak (83, 24. Piotr Włodarski), 19. Bartłomiej Bobowski (90, 18. Jarosław Toborek), 9. Maciej Pyrka – 23. Łukasz Krupnik, 13. Kamil Sadowski

Żółte kartki: Paschal Ekwueme 47, Marcin Stromecki 86 – Michał Prażuch 57, Mariusz Osiński 72, Mateusz Tkaczyk 87

Sędzia: Artur Mądrzak (Warszawa)