poniedziałek, 13 maja 2024r.

Przerwana seria bez porażki

Siedlecka Pogoń uległa w Lublinie miejscowemu Motorowi 1:2 i tym samym przerwała passę meczów bez porażki. Trwała ona sześć ostatnich spotkań.

Swoją niemoc przerwał także Motor, gdyż zwycięstwo z Pogonią jest dla niego pierwszym triumfem w rundzie wiosennej.

Mecz w Lublinie rozpoczął się najgorzej jak mógł. Już w minucie Damian Kądzior wrzucił piłkę w pole karne, a tam niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Marcin Nowak. Dla siedleckiego defensora było to już trzecie samobójcze trafienie w tym sezonie. Nie minął kwadrans, a Motor strzelił drugiego gola. Ukrainiec Ihor Mihałewśkyj z łatwością przebiegł pod bramkę biało-niebieskich i uderzył wprost tam gdzie powinien. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze mogli strzelić trzeciego gola, jednak Michał Ciarkowski trafił w poprzeczkę.

Grająca słabo w piłkę w pierwszej odsłonie Pogoń była lepsza w drugiej połowie. W 54 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Krystian Wójcik, a gola z bliskiej odległości strzelił Mateusz Urbański. Ponadto szanse dla siedleckiego zespołu mieli: Adrian Dziubiński i Mateusz Urbański (nie trafił czysto w piłkę). Motor umiejętnie się bronił i robił wszystko żeby dowieźć korzystny wynik do końca. Niestety, udało mu się to i Pogoń na tarczy wróciła do Siedlec. W meczu nie zagrał kontuzjowany Adam Czerkas.

Następne spotkanie Pogoń zagra w Siedlcach 27 kwietnia (sobota) o 17:00 ze Stalą Stalowa Wola.

24.04.13, 16:00 – Lublin

II liga: Motor Lublin – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0) Widzów: 100

Bramki: Marcin Nowak 3 (s), Ihor Mihałewśkyj 18 – Mateusz Urbański 54

Motor: Tomasz Ptak – Damian Falisiewicz, Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Piotr Klepczarek – Michał Ciarkowski (84 Łukasz Matuszczyk), Radosław Kursa, Damian Kądzior (88 Damian Szpak), Kacper Horodeński (63 Artur Węska) – Ivan Jovanović (77 Bartosz Romańczuk), Ihor Mihałewśkyj

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Rafał Augustyniak (25 Rafał Kosiec), Marcin Nowak, Mateusz Urbański, Damian Guzek – Mariusz Dzienis, Chinonso Agu (46 Marcin Stromecki), Przemysław Rodak, Krystian Wójcik, Adrian Dziubiński – Paschal Ekwueme (75 Kacper Starek)

Żółte kartki: Ihor Mihałewśkyj 62, Radosław Kursa 67, Michał Ciarkowski 83, Łukasz Matuszczyk 90 – Damian Guzek 52, Marcin Nowak 58, Mateusz Urbański 73, Kacper Starek 89

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)

źródło: własne / Dziennik Wschodni; foto: Michał Michalski