sobota, 4 maja 2024r.

Zrewanżowali się Zniczowi (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce wygrała na własnym boisku z rezerwami Znicza Pruszków 6:1.

Siedlczanie w spotkaniu na własnym boisku chcieli się zrewanżować za porażkę 1:4 z rundy jesiennej. Już w 6 minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Kacper Starek zagrał z lewego skrzydła w pole karne, a tam dobrze ustawiony Sylwester Buga strzałem z woleja pokonał golkipera z Pruszkowa. Dwie minut później po szybko rozegranym rzucie wolnym i złym ustawieniu defensywy Emil Adamczuk pokonał  Karola Budzikura i było 1:1. W 10 minucie Rafał Jędrzejczyk zszedł z prawego skrzydła do środka pola i oddał mocny strzał w krótki róg, jednak Jakub Biedula sparował futbolówkę na róg. Po kwadransie gry Bartosz Kaszubowski wypuścił na wolne pole Bugę, ten oddał strzał, ale na posterunku był bramkarza Znicza II. W 27 minucie Buga uderzył z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska i golkiper z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 33 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyszli na prowadzenie. Buga dośrodkował z rzutu rożnego, a po zamieszaniu w polu karnym futbolówkę z bliska do bramki wpakował Paschal Ekwueme. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Starek stanął oko w oko z Biadulą, golkiper wybronił futbolówkę do której wyskoczył Jędrzejczyk i strzelił głową na bramkę, ale niecelnie. Pierwsza połowa kończyła się wygraną Pogoni II 2:1.

W drugiej odsłonie padły jeszcze cztery bramki i to wszystkie dla ekipy z Siedlec. W 47 minucie bliski drugiego gola był Buga, który po dośrodkowaniu Wiktora Lacha mając przed sobą pustą bramkę strzelił głową obok niej. Dwie minuty później dobrą okazję mieli przyjezdni. Michał Zieliński zacentrował w „16”, a tam Mateusz Padysz prawie wbił piłkę do własnej bramki. W 60 minucie trzecią bramkę dla Pogoni II zdobył Wiktor Lach, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na drugi słupek Bugi uderzył celnie głową. Cztery minuty później padła kolejna bramka. Buga podał na skrzydło do Starka, ten na ok. 12 metr do Kaszubowskiego, a młody napastnik oddał mocny strzał na bramkę. Chwilę później Lach zupełnie niepilnowany po wrzutce Bugi z rożnego uderzył głową z bliska nad bramką. W 74 minucie Jędrzejczyk pognał z piłką do linii końcowej, po czym zagrał do Kaszubowskiego, a wychowanek Pogoni bez problemów umieścił piłkę w sieci. Ostatnią bramkę w 83 minucie zdobył Tomasz Misiowski. Lach dośrodkował w pole karne, bramkarz gości minął się z futbolówkę, a zamykający akcję Misiowski wbił ją do pustej bramki.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 18 maja o godzinie 17 na wyjeździe z Szydłowianką Szydłowiec.

15.05.13, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Znicz II Pruszków 6:1 (2:1) Widzów: 100

Bramki: Sylwester Buga 6, Paschal Ekwueme 33, Wiktor Lach 60, Bartosz Kaszubowski 64, 74, Tomasz Misiowski 83 – Emil Adamczuk 8

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 17. Damian Rytel, 6. Mateusz Padysz, 2. Hubert Łukanowski, 21. Bartosz Mudent – 14. Rafał Jędrzejczyk (82, 4. Jakub Jurek), 8. Bartłomiej Dołubizna (69, 5. Adam Chojecki), 11. Sylwester Buga, 24. Kacper Starek (74, 18. Tomasz Misiowski) – 3. Paschal Ekwueme (46, 9. Wiktor Lach), 16. Bartosz Kaszubowski

Znicz II: 12. Jakub Biedula – 2. Paweł Peszko, 3. Karol Gudelski, 17. Filip Jaworski, 16. Jakub Pastusiak (46, 14. Michał Zieliński) – 4. Damian Skirski, 11. Igor Biedrzycki (69, 18. Mateusz Zimecki), 20. Igor Mińkowski (65, 5. Jacek Knyziak), 8. Emil Adamczuk, 7. Patryk Pięcek (60, 9. Jakub Sosnowski) – 10. Dawid Jankiewicz

Żółte kartki: Damian Rytel 19, Bartosz Kaszubowski 50

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)