sobota, 4 maja 2024r.

Koniec dobrej passy (wideo)

Rezerwy Pogoni Siedlce przegrały na wyjeździe z Szydłowianką Szydłowiec 1:2.

W ekipie Pogoni II Siedlce od pierwszych minut na placu gry pojawił się junior z rocznika 1996 Mateusz Steć, który jesienią reprezentował barwy juniorskiego zespołu Podlasia Sokołów Podlaski. W 4 minucie Łukasz Janik dośrodkował w pole karne na głowę Hubert Konopki, ale uderzenie młodego gracza Szydłowianki bez problemów obronił Karol Budzikur. W 10 minucie na strzał zdecydował się Hubert Łukanowski, ale czujny golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Sześć minut później Łukasz Janik wyłożył futbolówkę Błażejowi Millerowi, ten oddał strzał, ale dobrze bronił Budzikur. Chwilę później drużyna z Szydłowca wyszła na prowadzenie. Akcję rozpoczął aktywny od początku meczu Łukasz Janik, który zagrał piłkę przed bramkę, a futbolówkę z bliskiej odległości do sieci wpakował Konopka. W 30 minucie ponownie próbował strzelać Łukanowski, jednak jego uderzenie z około 25 metrów ponownie dobrze obronił Paweł Wieczorek. W 35 minucie po indywidualnej akcji i celnym strzale Bartosza Mudenta siedlczanie doprowadzili do remisu. W pierwszej odsłonie bramki już nie padły, ale sytuacji nie zabrakło. W teamie Pogoni II dobre okazje mieli: Łukasz Czarnocki i Łukanowski.

Pierwszą dobrą okazję w drugiej połowie mieli gospodarze. W 53 minucie Paweł Kobylarczyk podał do Łukasza Janika, jednak uderzenie asystującego piłkarza przy pierwszej bramce zawodnika było niecelne. W 71 minucie Adam Chojecki znalazł się w dogodnej pozycji by oddać strzał, jednak uderzenie 18-latka było niedokładne. W 86 bramkarz z Szydłowca stracił piłkę, która wylądowała pod nogami Tomasza Misiowskiego, ale uderzenie wychowanka Pogoni było zbyt lekkie. W 90 minucie gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Daniel Grymuła dośrodkował w „16”, a piłkę głową z ostrego kąta uderzył Damian Szyszka. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza 1:2. Dobra passa biało-niebieskich się skończyła. Siedlczanie ostatni mecz przegrali 27 kwietnia z Wilgą Garwolin 0:3.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni Siedlce rozegrają w środę 22 maja o godzinie 17:30 w Siedlcach z Victorią Sulejówek.