wtorek, 18 czerwca 2024r.

Nowy libero w KPS

Transferowa karuzela w I lidze siatkarzy rozkręca się na dobre. Kolejnym nowym nabytkiem KPS jest Damian Sobczak, grający na pozycji libero. Kontrakt z klubem przedłużył również Paweł Rejowski. Jednocześnie z Siedlcami rozstają się Witold Chwastyniak oraz Dawid Bułkowski.

22-letni Damian Sobczak przez ostatnie trzy sezony reprezentował barwy Energetyka Jaworzno. Dał się tam poznać z bardzo dobrej strony obecnemu trenerowi KPS Sławomirowi Gerymskiemu. Szkoleniowiec nie kryje zadowolenia z transferu młodego libero: – Damian pracował ze mną już trzy lata, a więc znam wszystkie jego plusy i minusy. Zalet jest zdecydowanie więcej.
Wychowanek Bzury Ozorków oprócz występów na pierwszoligowych parkietach ma w swoim dorobku również te w reprezentacji Polski juniorów.

Niespodzianką wydaje się być rozstanie z siedleckim zespołem Witolda Chwastyniaka. Doświadczony środkowy od początku przygody KPS z I ligą był zawsze ważnym ogniwem drużyny. Przez oba sezony dość długo pełnił rolę kapitana, a także  grającego trenera naszej ekipy. Zaś Dawid Bułkowski spędził w Siedlcach rok po przeprowadzce ze Stali Nysa. Nie wiadomo jeszcze gdzie w przyszłym sezonie zagrają młody przyjmujący i były kapitan KPS.

Natomiast pierwszym zawodnikiem, który na pewno pozostanie w siedleckim klubie jest Paweł Rejowski. Będzie to już czwarty sezon tego 25-letniego przyjmującego w barwach miejscowego zespołu.

 

 

źródło: własne / KPS Siedlce / MCKiS Energetyk Jaworzno; foto:  MCKiS Energetyk Jaworzno / KPS Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Kapitanem KPS już od dłuższego czasu (od ligowego meczu z Camperem w Wyszkowie) jest Mateusz Jasiński. Pozdrawiam 🙂

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;