czwartek, 13 czerwca 2024r.

Piąty sezon w II lidze

Zakończyły się rozgrywki II ligi kobiet. Piłkarki MKS Pogoń Siedlce utrzymały się zajmując 7 miejsce w sezonie 2012/13.

W II lidze kobiet podopieczne Michała Strzałkowskiego grają od 2009 roku i był to dobry sezon dla naszych piłkarek. Ogółem w minionym sezonie zagrało 36 zawodniczek. Zespół to w większości juniorki. Po raz pierwszy juniorki zadebiutowały w Mistrzostwach Polski w tym sezonie przegrywając w eliminacjach z takimi zespołami jak: AZS AWF Biała Podlaska, Praga Warszawa, Czwórka Radom. Seniorki utrzymując się w lidze, będą obchodzić w przyszłym roku jubileusz  V-lecia działalności sekcji i mamy nadzieję że godnie będą czcić ten jubileusz dobrą grą w lidze. Najlepszymi zawodniczkami w sezonie były: Olga Białkowska (kapitan), Sylwia Ławecka, Anna Goś, Martyna Matejczuk, Marta Wolańska, Weronika Szpura (kapitan juniorek), Agnieszka Mućka i Karolina Sobolak. Odkryciem sezonu była: Ada Adamska, Milena Kupa oraz Anna Kowalczyk. Najwięcej bramek zdobyła Olga Białkowska – 11 i Anna Goś – 6. W sezonie odnieśliśmy znaczących wyników – zwycięstwa z KS Michałowo 5:1, AZS UW Warszawa 2:1, Piastovią Piastów 3:2 oraz remis z KS Raszyn 1:1. Najlepszymi meczami były mecze w Warszawie z AZS UW (zwycięstwo 2:1), w Drobinie z Pegazem (porażka 4:6) i Piastovią w Siedlcach (zwycięstwo 3:2). Najwyższą porażkę zanotowaliśmy w meczu wyjazdowym z Piastovią Piastów 1:11, najwyższe zwycięstwo z KS Michałowo 5:1 i Tytanem Wisznice 5:0 (zespół wycofał się z rozgrywek; jego wyniki zostały anulowane).

Przerwa między treningami potrwa do 15 lipca. Treningi w lipcu będą się odbywały we wtorki i czwartki w godz. 16:00-17:30 na orliku SP nr 7 oraz od sierpnia: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16:00-17:30 na stadionie ARMS. Przed rozpoczynającym się sezonem 2013/14 w dniach 24/25 sierpnia piłkarki wezmą udział w IV Turnieju o Puchar Prezesa MKS Pogoń Siedlce oraz w  I Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Football Orlik Cup” w Jeruzalu. Ponadto przewidziane są sparingi z Wilgą Garwolin, KS Teresin.

Ponadto trwa nabór do sekcji piłki nożnej kobiet dla rocznika 1998 i młodsze oraz innych kategorii wiekowych. Kontakt: klub MKS Pogoń Siedlce lub tel. 669-387-230.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;